Vo štvrtok, 22.6.2017, navštívili žiaci I.S knižnicu pre mládež. Pani knihovníčka si pre deti pripravila zaujímavé úlohy a súťaže z ríše rozprávok. Prváci ju prekvapili hlbokými znalosťami a potešili aktívnou prácou počas celého podujatia. Za to na záver dostali malý certifikát a mohli si povyberať pekné knižky, ktoré si prečítajú počas prázdnin.
30.5.2017 – malí čitatelia Knižnice pre mládež mesta Košice – žiaci 3.L zo ZŠ Polianska 1 v Košiciach, ktorým velí pani učiteľka Blažena Skúsená (Ihnátová) – tak títo malí hrdinovia vybrali sa uniesť známu spisovateľku Gabrielu Futovú.
Najprv ju prekvapili v Knižnici Pavla Országha Hviezdoslava v Prešove, kde škriatok Mojenervy – Markus zložil Gabike Futovej gentlemanské poklony aká je mladá, pekná, vtipná, milá …, čo jej závideli všetky prítomné kolegyne. Zahrali jej scénku z jej nevydanej knihy O solivarských príšerkách. Dohodli sa, že ju spisovateľka vydá, aby si ju mohli prečítať.
Potom ju uniesli a počínali si pri tom profesionálne, potichu, aby si to nikto v knižnici nevšimol. Ako ináč, všetci smerovali do Solivaru, kde strávili s pani spisovateľkou úžasné chvíle. Škriatkovia sa ukázali ako veľmi múdre deti, ktoré vedia počúvať, pýtať sa, rozprávať sa, zavtipkovať, objať pani spisovateľku, sadnúť jej v trolejbuse na kolená, či si ju uchmatnúť ako dvojicu, keď treba.
V Solivare sa veľa dozvedeli o bani, ťažkom živote baníkov a soli, ktorá už v dávnych časoch bola nad zlato. Rozhodli sa, že sa pokúsia vypátrať cez prázdniny záhadne zmiznutý nápis na Sklade soli. Ak by sa im to podarilo, dostanú vypísanú odmenu, z ktorej prisľúbili čiastku aj svojej novej veľkej priateľke Gabike.
Potom sa vyhladovaní vybrali na obed. A na obede sa stalo niečo, čo si nikto nepredstavoval ani vo sne. Pani spisovateľka sa zhostila úlohy mamy a naberala škriatkom chutnú šošovicovú polievku. Po obede sa vybrali všetci späť do Prešova odprevadiť pani spisovateľku do práce. Lúčenie bolo dojemné a všetci okolostojaci im určite „ich Gabiku“ závideli. Sľúbili, že jej napíšu a určite ju ešte navštívia. Nakoniec si všetci dali sladkú zmrzlinu a spomínali na krásne chvíle.
A ako to všetko mohli zažiť? Pretože počas školského roka čítali knihy Gabriely Futovej, vyrábali projekty, kreslili, zháňali informácie, pani učiteľka ich každý mesiac priviedla do Knižnice pre mládež mesta Košice na Mieri, kde svoje práce prezentovali.
Všetky práce vo veľkej knihe darovali aj s prezentáciou o svojich aktivitách a kyticou kvetov pani spisovateľke.
A čo na to pani spisovateľka ? Tu je jej SMS: ,, Bolo mi s Vami skvelo. Veľmi Vás ľúbim. Učka super!“
Tak toto je príbeh o malých čitateľoch z III. L zo základnej školy Polianska 1 v Košiciach. Kto to nezažil, neuverí! Ale ja som tam bola a videla som všetko na vlastné oči a počula na vlastné uši. Škoda, že ste tam neboli aj Vy !
Knihovníčka Renáta Hlivková
Dodatok: Veľkú zásluhu na vydarenom projekte má p. knihovníčka Renáta Hlivková.
5.mája sa konalo v kine Úsmev vyhodnotenie literárnej súťaže Šumenie. Z našej školy sa do súťaže zapojila jediná žiačka Žofia Kollárová (VII.A), ktorá v tejto súťaži získala 1. miesto v krajskom kole.
SRDEČNE BLAHOŽELÁME !
V rámci osláv Dňa mesta Košice sa konalo v LitParku slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdávania cien 31. ročníka súťaže Literárne Košice Jána Štiavnického. Je to súťaž literárnej tvorby žiakov 5. – 9. roč. ZŠ a 1. – 4. roč. osemročných gymnázií z celého Slovenska. Organizátor súťaže je Knižnica pre mládež mesta Košice, FF UPJŠ v Košiciach a FF Prešovskej univerzity. Práce hodnotila odborná porota.
Medzi najlepšími boli aj naši žiaci:
2. miesto – Barbora Čemanová (VII.A)
3. miesto – Patrik Graban (VI.A)
čestné uznanie – Filip Halás (VI.A)
SRDEČNE BLAHOŽELÁME !
7.apríla 2017 sa III.L v knižnici zoznámila s najnovšou knihou Gabriely Futovej Môj malý zverinec.
Nebolo to len obyčajné čítanie. Prišiel medzi nás pán Kindl zo ZOO a neprišiel sám, ale s pitonom kráľovským. Je to krásny a milý had. Všetci sme sa s ním osobne zoznámili. Bolo to fantastické dopoludnie.
Dňa 23. 3. sa na našej škole uskutočnilo na 1. stupni školské kolo Čitateľskej olympiády. Z triedneho kola, v ktorom naši žiaci ukázali ako pozorne čítajú literárne texty, postúpili do školského kola najlepší z každej triedy. Pracovalo sa s neliterárnymi textami a v školskom kole z každého ročníka boli vyhodnotení najlepší traja.
Medzi druhákmi: | 1.miesto | Luca | Ondro, 2.T |
2.miesto | Sára | Vojtková, 2.M | |
3.miesto | Timi | Lesný, 2.M | |
Medzi tretiakmi: | 1.miesto | Jakub | Horváth, 3.S |
1.miesto | Radka | Renčková 3.L | |
1.miesto | Róbert | Vavruš, 3.L | |
Medzi štvrtákmi: | 1.miesto | Terézia | Ľašová, 4.B |
1.miesto | Maroš | Ferdinandy, 4.B | |
2.miesto | Robert | Oberhaus, 4.A |
Žiaci III.L čítali v tulivakoch v Litparku 3. marca 2017.
Najprv sme pani knihovníčkam odovzdali naše posolstvo o význame knižnice a kníh pre nás, nadšených čitateľov. Zoznámili sme sa s usporiadaním kníh a s najstaršími vydaniami, ktoré čítali ešte naše babičky. Potom sme už rozobrali knihy a pracovali na našom projekte „Ako škriatuľky a škriatkovia uniesli Gabrielu Futovú“. Túlili sme sa v tulivakoch, bolo to super čítanie. Odporúčame vyskúšať aj vám!
1. a 2. marca sa konalo školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.
Súťažilo sa v 3 kategóriách:
I. kategória – žiaci 2. – 4. ročníka
II. kategória – žiaci 5. – 6. ročníka
III. kategória – žiaci 7. – 9. ročníka
Výsledky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín 2017
POÉZIA:
I. kategória:
1. miesto – Tomáš Trojčák (IV.B)
2. miesto – Nina Redajová (IV.A), Lucia Kollárová (IV.A)
3. miesto – Terézia Ľašová (IV.B)
II. kategória:
1. miesto – Mária Hodyová (V.A)
2. miesto – Karolína Harakaľová (VI.B), Miroslava Sinčáková (VI.B)
3. miesto – Laura Jakabová (V.B)
III. kategória:
1. miesto – Šimon Železník (IX.B)
2. miesto – Žofia Kollárová (VII.A)
3. miesto – Samuel Krakovský (VII.B)
PRÓZA:
I. kategória:
1. miesto – Matúš Pukančík (IV.B)
2. miesto – Heidi Hritz (II.M), Tamara Vargová (III.S)
3. miesto – Vivien Laura Szöke (IV.B)
čestné uznanie – Dominika Skybová (IV.A)
II. kategória:
1. miesto – Jakub Čeman (V.A)
2. miesto – Lorena Vojtková (V.B)
3. miesto – Miriam Šuľová (V.B)
III. kategória:
1. miesto – Nina Nálepková (VIII.B)
2. miesto – Barbora Čemanová (VII.A)
3. miesto – Michaela Špernogová (VIII.A)
Víťazi jednotlivých kategórií reprezentovali našu školu v okresnom kole súťaže 17. marca, kde sa na 2. mieste umiestnili Matúš Pukančík a Jakub Čeman a na 3. mieste Mária Hodyová a Šimon Železník.
Valentínske čítanie sa uskutočnilo 13. 2. 2017 – III. L a ich hosťky z Únie žien a Klubu dôchodcov.
Čítali sme o zázračnom oslovení „srdiečko“, ktoré keď vletelo niekomu do ucha, musel ním osloviť ďalšieho človeka. Bolo to krásne, aj humorné čítanie. Nechýbali ani rôzne aktivity, do ktorých sa zapájali aj naše hosťky. Príjemné posedenie sme ukončili odovzdaním darčekov, ktoré nám pomohla vyrobiť pani vychovávateľka Lapková a aj my sme boli odmenení sladkosťami a ovocím. Ďakujeme.
21. decembra sa uskutočnilo Vianočné večerné čítanie žiakov z III. L a ich rodičov, p. Dančákovej z Únie žien a p. Harčarikovej, zástupkyni našich dôchodcov. Okrem krásneho čítania o vianočných zvykoch sme sa pobavili s čertom i anjelom, riešili rôzne vianočné úlohy a ochutnávali medovníky. Nechýbal ani vianočný čaj a sviatočná nálada.
V rámci projektu „Ako škriatuľky a škriatkovia z III. L uniesli Gabiku Futovú“ sme čítali v MŠ v Kavečanoch 30. novembra 2016.
Škôlkarom sme čítali z knihy Nototo a štrašidelná škola Elvíry Múdrej. Predstavili sme im galériu škriatkov a prečítali o neposlušnom škriatkovi Dohája, ktorého učiteľka Elvíra potrestala a zatvorila na noc s kocúrom. No kocúr ho nezožral . A prečo? Vyriešiť nám to pomohli škôlkari.
24.5.2017 sa uskutočnila prehliadka zručností žiakov 1. stupňa v cudzích jazykoch ( angličtina, nemčina a ruština) pod názvom Language Flower. Žiaci všetkých ročníkov sa predstavili v rôznych žánroch (piesne, básne, dramatizácia) a tým ukázali, akí sú šikovní aj v cudzích jazykoch. Toto vydarené podujatie mali možnosť vidieť rodičia a starí rodičia, ktorí prišli podporiť svoje deti.
Tešíme sa z veľkej účasti, pohodovej atmosféry a krásnych výkonov našich žiakov.
V dňoch 20. – 24. februára 2017 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili akcie Priateľstvo bez hraníc. Hlavnou myšlienkou podujatia bola výmena vzájomných skúseností z učenia sa cudzích jazykov a zoznámenie sa s niektorými tradíciami krajín, ktorých jazyk sa žiaci učia.
Žiaci tretieho ročníka si v dobrej nálade posedeli pri samovare a pri pití čaju sa oboznámili s históriou tejto ruskej tradície. Žiaci štvrtého ročníka si pri téme „Moja škola a ja“ hravou i súťaživou formou osvojili názvy vyučovacích predmetov v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Pri skupinových aktivitách uvažovali o pôvode slov, ktorým rozumejú aj bez prekladu (Musik, Mathematik, Sport…), diskutovali o príbuznosti slovanských jazykov a o cudzích jazykoch všeobecne – ich jednoduchosti či zložitosti. V pracovných listoch na nich čakali maľované hádanky, písanie azbukou a slov v ruštine aj nemčine (žiaci písali v jazyku, ktorý sa neučia).
Všetky aktivity, ktoré žiaci absolvovali, boli nielen zábavné, ale viedli k vzájomnej komunikácii a porozumeniu. Žiaci si tiež uvedomili dôležitosť učenia sa cudzích jazykov.
V pondelok, 26. septembra 2016 si ako všetky školy v členských krajinách Európskej Únie, aj naša škola pripomenula Európsky deň jazykov. Cieľom tohto dňa je podpora štúdia cudzích jazykov a potreba zachovávať, chrániť a rozvíjať kultúrnu a jazykovú rozmanitosť v rámci Európy, upozorniť na význam ovládania cudzích jazykov nielen pre štúdium a lepšie uplatnenie na trhu práce, ale aj všestranný rozvoj osobnosti.
Žiaci prvého stupňa našej školy si v spolupráci so žiakmi druhého stupňa tento
významný deň pripomenuli pomocou zaujímavých aktivít. Žiakov prvých ročníkov naučili ôsmaci po anglicky niekoľko nových slovíčok, reagovať na jednoduché povely a pieseň o častiach tela. Druháci pod vedením našich deviatakov zvládli v angličtine pieseň o farbách.
Žiaci tretích a štvrtých ročníkov sa rozdelili do skupín podľa toho, ktorý druhý cudzí jazyk sa učia. Šiestaci naučili mladších spolužiakov ruskú modernú pieseň, ku ktorej pridali aj pár jednoduchých tanečných krokov. Piataci spolužiakom z nižších ročníkov odovzdali nadobudnuté vedomosti z nemeckého jazyka. Výučbu názvov obľúbených jedál spojili aj s ich ochutnávkou.
Európsky deň jazykov – z histórie:
Jeho korene siahajú do roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov (European Year of Languages, skrátene EYL). Organizátormi EYL boli Rada Európy a Európska únia a zapojilo sa doň 45 krajín. Svojimi aktivitami poukázal na jazykovú rozmanitosť v Európe a vyjadril podporu jazykovému vzdelávaniu.
24.5.2017 sa uskutočnila prehliadka zručností žiakov 1. stupňa v cudzích jazykoch ( angličtina, nemčina a ruština) pod názvom Language Flower. Žiaci všetkých ročníkov sa predstavili v rôznych žánroch (piesne, básne, dramatizácia) a tým ukázali, akí sú šikovní aj v cudzích jazykoch. Toto vydarené podujatie mali možnosť vidieť rodičia a starí rodičia, ktorí prišli podporiť svoje deti.
Tešíme sa z veľkej účasti, pohodovej atmosféry a krásnych výkonov našich žiakov.
V dňoch 20. – 24. februára 2017 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili akcie Priateľstvo bez hraníc. Hlavnou myšlienkou podujatia bola výmena vzájomných skúseností z učenia sa cudzích jazykov a zoznámenie sa s niektorými tradíciami krajín, ktorých jazyk sa žiaci učia.
Žiaci tretieho ročníka si v dobrej nálade posedeli pri samovare a pri pití čaju sa oboznámili s históriou tejto ruskej tradície. Žiaci štvrtého ročníka si pri téme „Moja škola a ja“ hravou i súťaživou formou osvojili názvy vyučovacích predmetov v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Pri skupinových aktivitách uvažovali o pôvode slov, ktorým rozumejú aj bez prekladu (Musik, Mathematik, Sport…), diskutovali o príbuznosti slovanských jazykov a o cudzích jazykoch všeobecne – ich jednoduchosti či zložitosti. V pracovných listoch na nich čakali maľované hádanky, písanie azbukou a slov v ruštine aj nemčine (žiaci písali v jazyku, ktorý sa neučia).
Všetky aktivity, ktoré žiaci absolvovali, boli nielen zábavné, ale viedli k vzájomnej komunikácii a porozumeniu. Žiaci si tiež uvedomili dôležitosť učenia sa cudzích jazykov.
V pondelok, 26. septembra 2016 si ako všetky školy v členských krajinách Európskej Únie, aj naša škola pripomenula Európsky deň jazykov. Cieľom tohto dňa je podpora štúdia cudzích jazykov a potreba zachovávať, chrániť a rozvíjať kultúrnu a jazykovú rozmanitosť v rámci Európy, upozorniť na význam ovládania cudzích jazykov nielen pre štúdium a lepšie uplatnenie na trhu práce, ale aj všestranný rozvoj osobnosti.
Žiaci prvého stupňa našej školy si v spolupráci so žiakmi druhého stupňa tento
významný deň pripomenuli pomocou zaujímavých aktivít. Žiakov prvých ročníkov naučili ôsmaci po anglicky niekoľko nových slovíčok, reagovať na jednoduché povely a pieseň o častiach tela. Druháci pod vedením našich deviatakov zvládli v angličtine pieseň o farbách.
Žiaci tretích a štvrtých ročníkov sa rozdelili do skupín podľa toho, ktorý druhý cudzí jazyk sa učia. Šiestaci naučili mladších spolužiakov ruskú modernú pieseň, ku ktorej pridali aj pár jednoduchých tanečných krokov. Piataci spolužiakom z nižších ročníkov odovzdali nadobudnuté vedomosti z nemeckého jazyka. Výučbu názvov obľúbených jedál spojili aj s ich ochutnávkou.
Európsky deň jazykov – z histórie:
Jeho korene siahajú do roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov (European Year of Languages, skrátene EYL). Organizátormi EYL boli Rada Európy a Európska únia a zapojilo sa doň 45 krajín. Svojimi aktivitami poukázal na jazykovú rozmanitosť v Európe a vyjadril podporu jazykovému vzdelávaniu.
24.5.2017 sa uskutočnila prehliadka zručností žiakov 1. stupňa v cudzích jazykoch ( angličtina, nemčina a ruština) pod názvom Language Flower. Žiaci všetkých ročníkov sa predstavili v rôznych žánroch (piesne, básne, dramatizácia) a tým ukázali, akí sú šikovní aj v cudzích jazykoch. Toto vydarené podujatie mali možnosť vidieť rodičia a starí rodičia, ktorí prišli podporiť svoje deti.
Tešíme sa z veľkej účasti, pohodovej atmosféry a krásnych výkonov našich žiakov.
V dňoch 20. – 24. februára 2017 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili akcie Priateľstvo bez hraníc. Hlavnou myšlienkou podujatia bola výmena vzájomných skúseností z učenia sa cudzích jazykov a zoznámenie sa s niektorými tradíciami krajín, ktorých jazyk sa žiaci učia.
Žiaci tretieho ročníka si v dobrej nálade posedeli pri samovare a pri pití čaju sa oboznámili s históriou tejto ruskej tradície. Žiaci štvrtého ročníka si pri téme „Moja škola a ja“ hravou i súťaživou formou osvojili názvy vyučovacích predmetov v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Pri skupinových aktivitách uvažovali o pôvode slov, ktorým rozumejú aj bez prekladu (Musik, Mathematik, Sport…), diskutovali o príbuznosti slovanských jazykov a o cudzích jazykoch všeobecne – ich jednoduchosti či zložitosti. V pracovných listoch na nich čakali maľované hádanky, písanie azbukou a slov v ruštine aj nemčine (žiaci písali v jazyku, ktorý sa neučia).
Všetky aktivity, ktoré žiaci absolvovali, boli nielen zábavné, ale viedli k vzájomnej komunikácii a porozumeniu. Žiaci si tiež uvedomili dôležitosť učenia sa cudzích jazykov.
V pondelok, 26. septembra 2016 si ako všetky školy v členských krajinách Európskej Únie, aj naša škola pripomenula Európsky deň jazykov. Cieľom tohto dňa je podpora štúdia cudzích jazykov a potreba zachovávať, chrániť a rozvíjať kultúrnu a jazykovú rozmanitosť v rámci Európy, upozorniť na význam ovládania cudzích jazykov nielen pre štúdium a lepšie uplatnenie na trhu práce, ale aj všestranný rozvoj osobnosti.
Žiaci prvého stupňa našej školy si v spolupráci so žiakmi druhého stupňa tento
významný deň pripomenuli pomocou zaujímavých aktivít. Žiakov prvých ročníkov naučili ôsmaci po anglicky niekoľko nových slovíčok, reagovať na jednoduché povely a pieseň o častiach tela. Druháci pod vedením našich deviatakov zvládli v angličtine pieseň o farbách.
Žiaci tretích a štvrtých ročníkov sa rozdelili do skupín podľa toho, ktorý druhý cudzí jazyk sa učia. Šiestaci naučili mladších spolužiakov ruskú modernú pieseň, ku ktorej pridali aj pár jednoduchých tanečných krokov. Piataci spolužiakom z nižších ročníkov odovzdali nadobudnuté vedomosti z nemeckého jazyka. Výučbu názvov obľúbených jedál spojili aj s ich ochutnávkou.
Európsky deň jazykov – z histórie:
Jeho korene siahajú do roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov (European Year of Languages, skrátene EYL). Organizátormi EYL boli Rada Európy a Európska únia a zapojilo sa doň 45 krajín. Svojimi aktivitami poukázal na jazykovú rozmanitosť v Európe a vyjadril podporu jazykovému vzdelávaniu.
V tomto poslednom projekte žiaci mali za úlohu navrhnúť a zostrojiť zariadenie, v ktorom by sa teplo premieňalo na prácu alebo zariadenie, v ktorom by sa slnečná energia využívala na praktické účely. Tomuto projektu predchádzali vedomosti o energii v prírode, ktoré žiaci získali na hodinách fyziky. Tu sú ich návrhy:
V mnohých technických zariadeniach je potrebné spojito regulovať veľkosť napätia. Ak regulujeme napätie na žiarovke, žiarovka mení svoj jas úmerne napätiu. Reguláciou napätia sa mení hlasitosť prijímačov či jas televíznej obrazovky.
Deviataci vytvorili úžasné projekty.
V ďalšej kapitole Skúmanie sily sa žiaci oboznámili s pojmom sila. Získali nové vedomosti o účinkoch sily, naučili sa ju počítať, merať aj znázorňovať.
Prečo je dôležité vedieť o sile? Odpoveďou bolo jej skutočné využitie v praxi.
Na záver kapitoly si žiaci pripravili model silomera a vysvetlili princíp jeho fungovania.
Po zaujímavej kapitole Odraz a lom svetla si žiaci ôsmeho ročníka overili svoje teoretické vedomosti v ďalšom projekte.
Za úlohu mali navrhnúť a zostrojiť z jednoduchých pomôcok model:
1. periskopu
2. ďalekohľadu
3. fotografického aparátu
a vysvetliť princíp jeho fungovania a využitia v praxi.
Tu nájdete ich projekty:
Žiaci šiesteho ročníka na hodinách fyziky získali prvé poznatky o vlastnostiach pevných látok a telies. Svoje vedomosti uplatnili v v projektoch.
Témy projektu boli nasledovné:
1. Navrhnúť, zostrojiť a predviesť meradlo dĺžky s vlastnou jednotkou.
2. Navrhnúť, zostrojiť a predviesť meradlo objemu s vlastnou jednotkou.
3. Navrhnúť, zostrojiť a predviesť meradlo hmotnosti s vlastnou jednotkou.
A tu sú návrhy vašich šikovných spolužiakov:
Žiaci siedmeho ročníka sa na hodinách fyziky v septembri a polovici októbra zamerali na získavanie vedomostí a praktických poznatkov z týchto kapitol:
Teplota a čas, Premena kvapaliny na plyn.
Ako zvládli teóriu fyzikov sa presvedčíte ak si kliknete tu:
Žiaci ôsmeho ročníka mali na hodinách fyziky o hru farieb naozaj postarané. Popri teoretických vedomostiach sa na každej hodine naučili niečo nové a zaujímavé.
Na záver kapitoly Skúmanie vlastností svetla si hravo poradili s projektom. V ňom mali demonštrovať zariadenie, v ktorom sa slnečné svetlo rozkladá na spektrum.
Ich projekty nájdete tu:
Deviataci si teoretické vedomosti a poznatky z kapitoly Magnetické a elektrické vlastnosti látok overili v praxi tvorbou projektu. Mali možnosť si vybrať jednu z nasledovných tém:
1. Navrhnúť pokus, ktorý by demonštroval magnetické vlastnosti látok.
2. Navrhnúť pokus, ktorý by demonštroval elektrické vlastnosti látok.
3. Zostrojiť a predviesť princíp kompasu alebo elektrometra.
Pre skompletizovanie posledného tohtoročného projektu z vlastivedy si skupina chlapcov z III.L (Martin, Lukáš a Markus) vybrala areál školy. Využili čas, keď čakali na rodičov, ktorí boli na triednom aktíve. A projekt sa im naozaj vydaril. Predstavili nám Bukový prales, zapísaný v UNESCO.
Druhá skupina (Samo, Oliver, Mišo a Robo) pracovala spoločne u jedného zo skupiny a krásny 3D projekt o Spišskom hrade, zapísanom v UNESCO, prezentovali na hodine svojim spolužiakom, ktorí ich odmenili veľkým potleskom.
Netradičný spôsob prípravy projektu zvolil Kevin, ktorý Spišský hrad osobne navštívil a napísal o tom, čo sa na hrade dozvedel a zažil.
Tému Spišský hrad si zvolili aj Tamarka a Nikolka, ktoré tiež vytvorili veľmi pekný projekt.
Žiaci 5. ročníka si v rámci učiva o Zemi prichystali projekty o známych sopkách. Samostatne alebo vo dvojiciach vytvorili zaujímavé projekty o sopkách na jednotlivých svetadieloch, o ktorých na hodine porozprávali ostatným spolužiakom. Viacerí žiaci zostavili aj modely sopiek z rôznych materiálov, napríklad zo sadry, plastelíny, polystyrénu a papiera. „Výbuch sopky“ a následná simulácia vytekania lávy zaujala piatakov najviac. Veď posúďte sami, ako sa našim žiakom podarilo dozvedieť sa viac o sopkách na našej Zemi.
Projekty žiakov V.A
Projekty žiakov V.B
Školský rok sme sa hodinách Informatiky ukončili témou Bezpečnosť na Internete. V rámci nej sme sa oboznámili s niektorými rizikami, ktoré Internet prináša a pozreli si rozprávku zo stránky ovce.sk.
Aby sme podporili tematiku ROVNOSTI vlastnou prácou, nakreslili sme si vlastnú ovečku tak, aby bola jedinečná 🙂
Školský rok sme sa hodinách Informatiky ukončili záverečným projektom. Ten sa skladal z takýchto častí:
PRÁCE ŽIAKOV I.N:
Sofia | Sofia |
Alex | Martin |
Katarína | Viktória |
Dušan | Katarína |
Zoran | Elisabeth |
Gabriel | Tomáš |
Peter | Laura |
Bruno | Marína |
Sergej | Terézia |
Hana | Damián |
Patrik | Šimon |
PRÁCE ŽIAKOV I.S:
Ivana | Hugo Ján |
Oliver | Bianka |
Michal | Michal |
Maroš | Mária |
Alexandra | Jakub |
Michal | Laura |
Marco | Miroslav |
Miroslav | Vavro |
Patrícia | Katarína |
Tamara | Eliška |
Sofia | Jakub |
Bianka |
Bobrík
Celkové poradie | Meno, priezvisko a trieda | Dosiahnutý výsledok | |
---|---|---|---|
1. - 133. | Zuzka Vašková, 8. B | 80,00 bodov, 100. percentil | diplom |
306. - 534. | Dávid Varinský, 9. A | 73,34 bodov, 98. percentil | diplom |
666. - 848. | Adam Ján Koleno, 9. A | 69,34 bodov, 95. percentil | diplom |
666. - 848. | Simona Tažejová, 9. A | 69,34 bodov, 95. percentil | diplom |
867. - 1148. | Lukáš Prokopčák, 9. B | 68,01 bodov, 94. percentil | diplom |
867. - 1148. | Matej Velk, 9. A | 68,01 bodov, 94. percentil | diplom |
1340. - 1446. | Tereza Záhorová, 9. A | 65,34 bodov, 91. percentil | diplom |
1707. - 1709. | Šimon Železník, 9. B | 63,67 bodov, 88. percentil | diplom |
2056. - 2067. | Rastislav Tóth, 9. A | 61,68 bodov, 86. percentil | diplom |
2599. - 2628. | Beáta Baltovičová, 9. A | 59,01 bodov, 82. percentil | diplom |
2631. - 2867. | Martin Murár, 9. B | 58,68 bodov, 82. percentil | diplom |
2947. - 3309. | Ján Kapurik, 8. A | 57,35 bodov, 79. percentil | diplom |
2947. - 3309. | Matúš Paralič, 9. B | 57,35 bodov, 79. percentil | diplom |
3629. - 3695. | Tamara Gecková, 9. B | 56,01 bodov, 75. percentil | diplom |
3747. - 3887. | Kevin Lipovský, 9. A | 54,69 bodov, 74. percentil | diplom |
3888. - 4048. | Tereza Ondríková, 8. B | 54,68 bodov, 73. percentil | diplom |
4469. - 4841. | Tadeáš Hanušovský, 9. A | 52,02 bodov, 69. percentil | diplom |
4469. - 4841. | Nina Nálepková, 8. B | 52,02 bodov, 69. percentil | diplom |
4880. - 4896. | Alexandra Fekete, 8. A | 51,02 bodov, 66. percentil | diplom |
5468. - 5610. | Matej Návesňák, 9. B | 49,35 bodov, 62. percentil | diplom |
10438. - 10608. | Miriam Mikluščáková, 8. A | 33,37 bodov, 27. percentil | diplom |
10758. - 10820. | Patrik Legerski, 9. A | 32,04 bodov, 25. percentil | diplom |
Benajamín
Celkové poradie | Meno, priezvisko a trieda | Dosiahnutý výsledok | |
226. - 457. | Lucia Kollárová, 4. A | 88,00 bodov, 99. percentil | diplom |
689. - 920. | Terézia Ľašová, 4. B | 80,00 bodov, 96. percentil | diplom |
689. - 920. | Vivien Laura Szöke, 4. B | 80,00 bodov, 96. percentil | diplom |
689. - 920. | Lukáš Vasilišin, 4. A | 80,00 bodov, 96. percentil | diplom |
954. - 1374. | Matúš Pukančík, 4. B | 76,00 bodov, 94. percentil | diplom |
954. - 1374. | Hana Vidricková, 4. B | 76,00 bodov, 94. percentil | diplom |
1417. - 1712. | Nina Redajová, 4. A | 72,00 bodov, 91. percentil | diplom |
1769. - 2273. | Tomáš Trojčák, 4. B | 68,00 bodov, 89. percentil | diplom |
2346. - 2917. | Robert Oberhaus, 4. A | 64,00 bodov, 85. percentil | diplom |
3767. - 4624. | Maroš Ferdinandy, 4. B | 56,00 bodov, 76. percentil | diplom |
3767. - 4624. | Samuel Šimko, 4. B | 56,00 bodov, 76. percentil | diplom |
Kadet
Celkové poradie | Meno, priezvisko a trieda | Dosiahnutý výsledok | |
---|---|---|---|
1. - 133. | Zuzka Vašková, 8. B | 80,00 bodov, 100. percentil | diplom |
306. - 534. | Dávid Varinský, 9. A | 73,34 bodov, 98. percentil | diplom |
666. - 848. | Adam Ján Koleno, 9. A | 69,34 bodov, 95. percentil | diplom |
666. - 848. | Simona Tažejová, 9. A | 69,34 bodov, 95. percentil | diplom |
867. - 1148. | Lukáš Prokopčák, 9. B | 68,01 bodov, 94. percentil | diplom |
867. - 1148. | Matej Velk, 9. A | 68,01 bodov, 94. percentil | diplom |
1340. - 1446. | Tereza Záhorová, 9. A | 65,34 bodov, 91. percentil | diplom |
1707. - 1709. | Šimon Železník, 9. B | 63,67 bodov, 88. percentil | diplom |
2056. - 2067. | Rastislav Tóth, 9. A | 61,68 bodov, 86. percentil | diplom |
2599. - 2628. | Beáta Baltovičová, 9. A | 59,01 bodov, 82. percentil | diplom |
2631. - 2867. | Martin Murár, 9. B | 58,68 bodov, 82. percentil | diplom |
2947. - 3309. | Ján Kapurik, 8. A | 57,35 bodov, 79. percentil | diplom |
2947. - 3309. | Matúš Paralič, 9. B | 57,35 bodov, 79. percentil | diplom |
3629. - 3695. | Tamara Gecková, 9. B | 56,01 bodov, 75. percentil | diplom |
3747. - 3887. | Kevin Lipovský, 9. A | 54,69 bodov, 74. percentil | diplom |
3888. - 4048. | Tereza Ondríková, 8. B | 54,68 bodov, 73. percentil | diplom |
4469. - 4841. | Tadeáš Hanušovský, 9. A | 52,02 bodov, 69. percentil | diplom |
4469. - 4841. | Nina Nálepková, 8. B | 52,02 bodov, 69. percentil | diplom |
4880. - 4896. | Alexandra Fekete, 8. A | 51,02 bodov, 66. percentil | diplom |
5468. - 5610. | Matej Návesňák, 9. B | 49,35 bodov, 62. percentil | diplom |
10438. - 10608. | Miriam Mikluščáková, 8. A | 33,37 bodov, 27. percentil | diplom |
10758. - 10820. | Patrik Legerski, 9. A | 32,04 bodov, 25. percentil | diplom |
V rámci práce s grafikou sa žiaci 7. ročníka učili vytvárať animáciu v programe LogoMotion. Práci sa venovali niekoľko hodín, toto sú ich samostatné záverečné práce:
Vytvoriť grafický návrh loga svojho operačného systému a jeho názvu použitím minima grafických prvkov, to bolo jednou z prvých úloh siedmakov na hodine INF. Prácu si zobrazíte kliknutím na meno žiaka.
Prvé pokusy s počítačom majú prváci za sebou. Toto je ich prvá „vážnejšia“ práca- jesenné zátišie s ovocím.
ZLND – FUTSAL finálové kolo sa uskutočnilo 12.6.2017 v Good angels aréne.
Futsalisti- Richard Slávik, Patrik Slávik, Patrik Forrai, Boris Matta, Adam Lukáč, Patrik Smak a Matúš Paralič – získali v skupine 1.miesto.
Chlapci predviedli krásne útočné kombinácie.Vo finálovej skupine sme obsadili 9.priečku a v celkovom hodnotení sme v projekte ZLND obsadili 9.miesto.
Chlapcom blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy.
vyuč. TŠV E. Semanová
KK v atletike sa uskutočnilo 6.6.2017 na atletickom štadióne TUKE.
Naši atléti získali nasledovné umiestnenie:
Simona Tažejová (IX.A) vo vrhu guľou 14.miesto z 28 súťažiacich žiačok výkonom 7,08m.
Martin Lengeň (VIII.A) v hode kriketovou loptičkou 7.miesto výkonom 70,22m z 26 súťažiacich žiakov.
Matúš Paralič (IX.B) v behu na 300m 10.miesto výkonom 41,69s z 26 súťažiacich žiakov.
Patrik Smak (VIII.A) v behu na 1000m 3:07,95min výkonom obsadil 11.miesto z 26 súťažiacich žiakov.
Atlétom blahoželám k výkonom a ďakujem za reprezentáciu školy v náročnej konkurencii žiakov aj zo športových ZŠ.
Vyuč.TŠV E.Semanová
Florbalové zápasy finálového kola projektu ZLND sa odohrali 5.6.2017 v basketbalovej hale na Lokomotíve.
Naši florbalisti:
Patrik Slávik – VI.A
Adam Lukáč – VII.B
Dominik Bukata – VII.B
Marián Šuľa – VII.B
Dominik Dohányos – VII.A
Patrik Smak – VIII.A
Šimon Železník – IX.B
Matúš Paralič – IX.B
v skupine obsadili 3.miesto.
V celkovom hodnotení z 20 zúčastnených družstiev sme obsadili 11.priečku.
Blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy.
Vyuč.TŠV E. Semanová
Kráľovnou športov- atletikou sa ukončili všetky OK v rôznych športoch v priebehu šk.roka 2016/2017.
Súťažilo sa v týchto disciplínach:
60m – CH aj D
300m – CH aj D
800m – D
1000m – CH
Skok do diaľky – CH aj D
Skok do výšky – CH aj D
Hod kriketovou loptičkou – CH aj D
Vrh guľou – CH aj D
Štafeta – CH aj D
Naše atlétky-disciplína- poradie:
Simona Tažejová (IX.A) – vrh guľou – 1.miesto
Katarína Planetová (VIII.B) – beh na 800m – 3.miesto
Viktória Tafnerová (VI.A) – skok do výšky
Olívia Demeterová (VII.A) – skok do výšky – 5.miesto + beh na 60m – 12.miesto
Simona Tažejová, Olívia Demeterová, Viktória Tafnerová, Linda Mošková (VII.B) – štafeta – 6.miesto
Andrea Dantsitsová (VIII.B) – skok do diaľky – 12.miesto
Anna Košková (IX.B) – beh na 300m – 6.miesto
Juliána Kopiľáková (VIII.B) – hod kriketovou loptičkou – 10.miesto
Naši atléti – disciplína- poradie:
Matúš Paralič (IX.B) – beh na 300m – 1.miesto + beh na 60m – 5.miesto
Martin Lengeň (VIII.A) – hod kriketovou loptičkou – 1.miesto +4.miesto v skoku do diaľky
Dávid Földeš (VIII.B) – vrh guľou – 2.miesto
Patrik Smak (VIII.A) – beh na 1000m – 1.miesto
Patrik Šivec (VIII.A) – skok do výšky – 6.miesto + 5.miesto v skoku do diaľky
Šimon Železník (IX.B) – skok do výšky – 7.miesto + 7.miesto v hode kriketovou loptičkou
Dominik Dohányos (VII.A) – skok do diaľky – 14.miesto
Ján Kapurík (VIII.A) – beh na 1000m – 19.miesto
Matúš Paralič, Patrik Šivec, Patrik Slávik (VI.A), Martin Lengeň – štafeta – 5.miesto
Celkové poradie družstiev:
Družstvo dievčat – 6.miesto
Družstvo chlapcov – 3.miesto
Všetkým atlétom srdečne blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.
Atléti – Simona Tažejová, Matúš Paralič, Patrik Smak a Patrik Lengeň postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutoční 6.6.2017.
Žiakom postupujúcim do krajského kola prajeme veľa zdarných športových výkonov.
Vyuč. TŠV E.Semanová a L.Sim
CHALLENGE DAY je dňom športu, ktorý formuje uvedomelosť a nadšenie pre zdravý a aktívny životný štýl občanov. Zapojiť sa môžu všetci obyvatelia mesta, vrátane žiakov a študentov, vojakov, pracujúcich, dôchodcov i celých rodín a pod. Podmienkou započítania športového výkonu do celkového hodnotenia Košíc je minimálne 15 minút intenzívneho športovania – rýchla chôdza, rôzne druhy športu, hry, športovo – telovýchovné aktivity.
Malý futbal žiakov – Futbal CUP sa uskutočnil na multifunkčnom ihrisku ZŠ Hroncová dňa 22.5.2017.
Naši futbalisti Richard Slávik, Patrik Slávik, Patrik Forrai, Boris Matta, Dominik Dohányos, Dominik Bukata, Adam Lukáč, Patrik Smak a Matúš Paralič a Patrik Šivec obsadili v skupine 3. miesto.
Chlapcom ďakujem za reprezentáciu školy.
Vyuč.TŠV E.Semanová
Táto zaujímavá, ale veľmi náročná súťaž prebiehala 10.5.2017 v okolí CVČ Domina. Naša škola nominovala 3 koedukované družstvá:
Družstvo A: Matúš Paralič (IX.B), Marián Šuľa (VII.B), Sofia Szemenyáková (VII.B), Linda Mošková (VII.B)
Družstvo B: Dávid Varinský (IX.A), Laura Vasilišinová (VII.B), Adam Lukáč (VII.B), Barbora Čemanová (VII.A)
Družstvo C: Patrik Graban (VI.A), Filip Halász (VI.A), Emma Nováková (VI.A), Dominika Hricková (VI.A)
Náhradníkmi boli Miriam Forraiová (VIII.B) a Dominik Bukata (VII.B).
Záchranári po trati 1750m museli absolvovať úlohy teoretického a praktického rázu na týchto stanovištiach:
1.TESTY-dopravná výchova, CO, požiarna výchova, zdravotná výchova
2.ZDRAVOTNÁ VÝCHOVA-ošetrenie rôznych zranení a správny postup pri volaní na linku 112
3.POHYB A POBYT V PRÍRODE- určovanie svetových strán na mape aj v prírode, zisťovanie vzdialeností podľa mierky mapy, šírková metóda, orientácia v prírode podľa buzoly a hľadanie predmetov podľa azimutu
4.CIVILNÁ OCHRANA-varovné signály, nasadenie masiek, obliekanie podľa IOP, zloženie evaukačnej batožiny
5.HASENIE MALÝCH POŽIAROV-uhasit malý požiar, rozlišovanie hasiacich prísyrojov a ich použitie v praxi
6.STREĽBA -streľba na terč zo vzduchovej pušky.
Umiestnenie:
Družstvo A – 8.miesto
Družstvo B – 16.miesto
Družstvo C – 24.miesto
Všetkým záchranárom ďakujem za reprezentáciu školy v tejto náročnej súťaži.
Vyuč.TŠV E.Semanová
prebehlo 26. 4. 2017 v telocvični ZŠ Kežmarská 30 za účasti vybratých najlepších strelcov ZŠ a CVČ .
Naši finalisti sa umiestnili takto:
V kategórií mladších žiačok sa Žofia Kollárová (VII.A) umiestnila na 3. mieste.
V kategórií starších žiakov Róbert Martončík (VII.A) skončil na 6. mieste.
Žofii srdečne blahoželám.
Strelcom ďakujem za reprezentáciu školy v priebehu celej MSL.
Ved.strel.krúžku E.Semanová
prebehlo 12. 4. 2017 v telocvični ZŠ Kežmarská 30 za účasti ZŠ a CVČ .
Naši strelci sa umiestnili takto:
V kategórií mladších žiačok sa Žofia Kollárová (VII.A) umiestnila na 3. mieste.
V kategórií starších žiakov Róbert Martončík (VII.A) skončil na 8. mieste a Matúš Paralič (IX.B) obsadil 9. priečku.
Žofii blahoželám.
Strelcom ďakujem za reprezentáciu školy.
Vedúca streleckého krúžku a vyučujúca TSV E. Semanová
2. kolo sa uskutočnilo 10. 4. 2017 v Good angels aréne.
Futsalisti- Richard Slávik, Patrik Slávik, Patrik Forrai, Boris Matta, Dominik Dohányos, Dominik Bukata, Adam Lukáč, Patrik Smak a Matúš Paralič – získali v skupine 2. miesto.
Chlapci predviedli ukážkové útočné kombinácie a skvele bránili.
Blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy.
vyuč. TŠV E. Semanová
Florbalové zápasy 1. kola projektu ZLND sa odohrali 7. 4. 2017 v basketbalovej hale na Lokomotíve.
Naši florbalisti:
Benedikt Tabačko – VI.B
Patrik Slávik – VI.A
Adam Lukáč – VII.B
Dominik Bukata – VII.B
Marián Šuľa – VII.B
Dominik Dohányos – VII.A
Patrik Smak – VIII.A
Šimon Železník – IX.B
Matúš Paralič – IX.A
predviedli krásnu hru a v skupine obsadili 2. miesto.
Blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy.
vyuč. TŠV E. Semanová
prebehlo 15. 3. 2017 v telocvični ZŠ Kežmarská 30 za účasti 15 ZŠ a CVČ v Košiciach a okolí.
Naši strelci sa umiestnili takto:
V kategórií mladších žiačok sa Žofia Kollárová (VII.A) umiestnila na 5. mieste.
V kategórií starších žiakov Róbert Martončík (VII.A) skončil na 11. mieste a Matúš Paralič (IX.B) obsadil 10.priečku.
Strelcom ďakujem za reprezentáciu školy.
Vedúca streleckého krúžku a vyučujúca TSV E. Semanová
Kolo prebehlo 1. 3 2017 v telocvični ZŠ Kežmarská 30 za účasti 10 ZŠ a CVČ v Košiciach a okolí.
Naši strelci sa umiestnili takto:
V kategórií mladších žiačok sa Žofia Kollárová (VII.A) umiestnila na 5. mieste.
V kategórií starších žiakov Róbert Martončík (VII.A) skončil na 10. mieste.
Strelcom ďakujem za reprezentáciu školy.
Vedúca streleckého krúžku a vyučujúca TSV E. Semanová
1. kolo vo futsale sa odohralo 27. 2. 2017 v GOOD ANGELS ARÉNE.
Za našu školu hrali:
Richard Slávik (V.A)
Patrik Slávik (VI.A)
Patrik Forrai (VI.B)
Boris Matta (VI.B)
Dominik Dohányos (VII.A)
Samuel Krakovský (VII.B)
Adam Lukáč (VII.B)
Dominik Bukata (VII.B)
Patrik Smak (VIII.A)
Matúš Paralič (IX.B)
Chlapcom blahoželám k 3. miestu a ďakujem za prekrásne futsalové momenty v priebehu všetkých zápasov.
Vyuč. TŠV E. Semanová
Kolo prebehlo 18. 1. 2017 v telocvični ZŠ Kežmarská 30 za účasti 10 ZŠ a CVČ v Košiciach a okolí.
Naši strelci sa umiestnili takto:
V kategórií mladších žiačok si Žofia Kollárová (VII.A) „vystrieľala“ bronzovú medailu.
V kategórií starších žiakov Róbert Martončík (VII.A) skončil na 6. mieste a Matúš Paralič (IX.B) na 9. mieste.
Žofii blahoželám a všetkým strelcom ďakujem za reprezentáciu školy.
Vedúca streleckého krúžku a vyučujúca TSV E. Semanová
1. kolo vo futsale sa odohralo 27. 2. 2017 v GOOD ANGELS ARÉNE.
Za našu školu hrali:
Richard Slávik (V.A)
Patrik Slávik (VI.A)
Patrik Forrai (VI.B)
Boris Matta (VI.B)
Dominik Dohányos (VII.A)
Samuel Krakovský (VII.B)
Adam Lukáč (VII.B)
Dominik Bukata (VII.B)
Patrik Smak (VIII.A)
Matúš Paralič (IX.B)
Chlapcom blahoželám k 3. miestu a ďakujem za prekrásne futsalové momenty v priebehu všetkých zápasov.
Vyuč. TŠV E. Semanová
OK sa uskutočnilo 30. 11. 2016 v priestoroch telocvične ZŠ Kežmarská 30. Naše strelecké trio – Matúš Paralič z IX.B, Žofia Kollárová a Róbert Martončík zo VII.A – obsadilo ako družstvo krásne 2. miesto.
Súťaže sa zúčastnili strelci z 11 ZŠ a osemročných gymnázií.
Žofia Kollárová zo VII.A v kategórií mladších žiakov si vystrieľala bronzovú medailu. Róbert Martončík v kategórií starších žiakov má „zlato“ a postupuje do krajského kola. Darilo sa aj Matúšovi Paraličovi-obsadil 6. priečku v kategórií starších žiakov.
Strelcom srdečne blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy v OK v streľbe zo vzduchovej pušky.
Vedúca streleckého krúžku E. Semanová
Futsal Cup sa uskutočnil 4. 11. 2016 v telocvični ZŠ Bruselská.
Naši chlapci Patrik Smak, Patrik Šivec a Oliver Fejér z VIII.A, Adam Šifra, Kevin Lipovský z IX.A, Matúš Paralič, Šimon Železník z IX.B, Dominik Bukata, Adam Lukáč zo VII. B a Boris Matta zo VI.B obsadili v skupine 3. miesto.
V celkovom poradí im patrila 7. – 9. priečka.
Chlapcom ďakujem za peknú hru.
Vyuč. TŠV E. Semanová
Dňa 12. 10. 2016 sa uskutočnilo KK v Cezpoľnom behu v Kysaku. Na ťažkej mokrej trati sa najviac darilo Patrikovi Smakovi (VIII.A) – 11. miesto a Patrikovi Šivcovi (VIII.A) – 21. miesto. Aj Matúš Paralič (IX.B) svojím 27. miestom prispel k celkovému umiestneniu družstva na 6. priečke.
Chlapcom blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy.
Vyuč. TŠV E. Semanová
OK sa uskutočnilo 4. 10. 2016 za veľmi nepriaznivého počasia v rekreačnom areáli Anička.
Dievčatá- Anna Košková, Veronika Havlová a Linda Mošková sa tejto súťaže zúčastnili prvýkrát. Obsadili 9. miesto.
Chlapcov neodradil ani dážď, ani náročný rozbahnený terén a podali excelentný výkon.
Patrik Smak (VIII.A), Patrik Šivec (VIII.A) a Matúš Paralič (IX.B) „vybehali“ pre našu školu 1. miesto. Patrik Smak si vybojoval striebornú medailu v kategórií jednotlivcov. Chlapcom srdečne blahoželám.
Družstvo postúpilo do krajskej súťaže.
Všetkým žiakom ďakujem za reprezentáciu školy.
Vyuč. TŠV E. Semanová
Aj tento rok sa našou školou niesol spev krásnych ľudových piesní a naši žiaci si zasúťažili dňa 15. marca v školskom kole súťaže Slovenský Slávik. Súťažiacich bolo neúrekom, prihlásilo sa 39 žiakov. Žiaľ, niektorí ochoreli, niektorých skolila tréma alebo sa nemohli zúčastniť z iných dôvodov a tak nakoniec súťažilo 31 žiakov a to v 3 kategóriách : prvá kategória pozostávala zo žiakov 1. až 3. roč., druhú tvorili žiaci 4. až 6. roč. a tretia patrila žiakom 7. roč.
V 27. ročníku súťaže Slovenský Slávik v 1. kategórii 1. miesto udelené nebolo.
Na 2. mieste sa umiestnila Ivana Výrostková z 1. S triedy. 3. miesto patrí Bianke Spišiakovej z 1.S triedy a Tamarke Vargovej z 3. S triedy.
V 2. kategórii boli úspešní žiaci:
1. miesto získala Veronika Pavelová, žiačka 5. A triedy, 2. miesto patrilo Vaneske Kovalčinovej, žiačke 5. A triedy a Tomášovi Trojčákovi, žiakovi 4.B triedy. Na 3. mieste sa umiestnil žiak 4. B triedy Róbert Frimer.
V poslednej, 3. kategórii bolo udelené iba 1. miesto, ktoré získala Žofia Kollárová, žiačka 7.A triedy.
Žiaci, ktorí získali v jednotlivých kategóriách 1. miesto postupujú do Okresného kola Slovenského Slávika. Víťazom a všetkým, ktorí sa súťaže zúčastnili srdečne blahoželáme a tešíme sa znova o rok.
Please Set a Contact Form 7 Shortcode. Check This Video Tutorial