PREDMETY


I.S v knižnici

viac

Vo štvrtok, 22.6.2017, navštívili žiaci I.S knižnicu pre mládež. Pani knihovníčka si pre deti pripravila zaujímavé úlohy a súťaže z ríše rozprávok. Prváci ju prekvapili hlbokými znalosťami a potešili aktívnou prácou počas celého podujatia. Za to na záver dostali malý certifikát a mohli si povyberať pekné knižky, ktoré si prečítajú počas prázdnin.

 

 

FOTOGALÉRIA

Ako škriatuľky a škriatkovia Gabiku Futovú uniesli

viac

30.5.2017 – malí čitatelia Knižnice pre mládež mesta Košice –  žiaci 3.L zo ZŠ Polianska 1 v Košiciach, ktorým velí pani učiteľka Blažena Skúsená (Ihnátová) –  tak títo malí hrdinovia vybrali sa uniesť známu spisovateľku Gabrielu Futovú.

Najprv ju prekvapili v Knižnici Pavla Országha Hviezdoslava v Prešove, kde škriatok Mojenervy – Markus zložil Gabike Futovej gentlemanské poklony aká je mladá, pekná, vtipná, milá …, čo jej závideli všetky prítomné kolegyne. Zahrali jej scénku z jej nevydanej knihy O solivarských príšerkách. Dohodli sa, že ju spisovateľka vydá, aby si ju mohli prečítať.

Potom ju uniesli a počínali si pri tom profesionálne, potichu, aby si to nikto v knižnici nevšimol. Ako ináč, všetci smerovali do Solivaru, kde strávili s pani spisovateľkou úžasné chvíle. Škriatkovia sa ukázali ako veľmi múdre deti, ktoré vedia počúvať, pýtať sa, rozprávať sa, zavtipkovať, objať pani spisovateľku, sadnúť jej v trolejbuse na kolená, či si ju uchmatnúť ako dvojicu, keď treba.

V Solivare sa  veľa dozvedeli o bani, ťažkom živote baníkov a soli, ktorá už v dávnych časoch bola nad zlato. Rozhodli sa, že sa pokúsia vypátrať cez prázdniny záhadne zmiznutý nápis na Sklade soli. Ak by sa im to podarilo, dostanú vypísanú odmenu, z ktorej prisľúbili čiastku aj svojej novej veľkej priateľke Gabike.

Potom sa vyhladovaní vybrali na obed. A na  obede sa stalo niečo, čo si nikto nepredstavoval ani vo sne. Pani spisovateľka sa zhostila úlohy mamy a naberala škriatkom chutnú šošovicovú polievku. Po obede sa vybrali všetci späť do Prešova odprevadiť pani spisovateľku do práce. Lúčenie bolo dojemné a všetci okolostojaci im určite „ich Gabiku“ závideli. Sľúbili, že jej napíšu a určite ju ešte navštívia. Nakoniec si všetci dali sladkú zmrzlinu a spomínali na krásne chvíle.

A ako to všetko mohli zažiť? Pretože počas školského roka čítali knihy Gabriely Futovej, vyrábali projekty, kreslili, zháňali informácie, pani učiteľka ich každý  mesiac priviedla do Knižnice pre mládež mesta Košice na Mieri, kde svoje práce prezentovali.

Všetky práce vo veľkej knihe darovali aj s prezentáciou o svojich aktivitách a kyticou kvetov pani spisovateľke.

A čo na to pani spisovateľka ? Tu je jej SMS: ,, Bolo mi s Vami skvelo. Veľmi Vás ľúbim. Učka super!“

Tak toto je príbeh o malých čitateľoch z III. L zo základnej školy Polianska 1 v Košiciach. Kto to nezažil, neuverí! Ale ja som tam bola a videla som všetko na vlastné oči a počula na vlastné uši. Škoda, že ste tam neboli aj Vy !

 

Knihovníčka Renáta Hlivková

 

Dodatok: Veľkú zásluhu na vydarenom projekte má p. knihovníčka Renáta Hlivková.

 

PREZENTÁCIA

 

 

FOTOGALÉRIA

Šumenie

viac

5.mája sa konalo v kine Úsmev vyhodnotenie literárnej súťaže Šumenie. Z našej školy sa do súťaže zapojila jediná žiačka Žofia Kollárová (VII.A), ktorá v tejto súťaži získala 1. miesto v krajskom kole.

SRDEČNE BLAHOŽELÁME !

Literárne Košice Jána Štiavnického

viac

V rámci osláv Dňa mesta Košice sa konalo v LitParku slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdávania cien 31. ročníka súťaže Literárne Košice Jána Štiavnického. Je to súťaž literárnej tvorby žiakov 5. – 9. roč. ZŠ a 1. – 4. roč. osemročných gymnázií z celého Slovenska. Organizátor súťaže je Knižnica pre mládež mesta Košice, FF UPJŠ v Košiciach a FF Prešovskej univerzity. Práce hodnotila odborná porota.

Medzi najlepšími boli aj naši žiaci:

2. miesto – Barbora Čemanová (VII.A)

3. miesto – Patrik Graban (VI.A)

čestné uznanie – Filip Halás (VI.A)

SRDEČNE BLAHOŽELÁME !

 

FOTOGALÉRIA

Čítanie s hadom

viac

7.apríla 2017 sa III.L v knižnici zoznámila s najnovšou knihou Gabriely Futovej  Môj malý zverinec.

Nebolo to len obyčajné čítanie. Prišiel medzi nás pán Kindl zo ZOO a neprišiel sám, ale s pitonom kráľovským. Je to krásny a milý had. Všetci sme sa s ním osobne zoznámili. Bolo to fantastické dopoludnie.

FOTOGALÉRIA

Čitateľská olympiáda

viac

Dňa 23. 3. sa na našej škole uskutočnilo na 1. stupni školské kolo Čitateľskej olympiády. Z triedneho  kola, v ktorom naši žiaci ukázali ako pozorne čítajú literárne texty, postúpili do školského kola najlepší z každej triedy. Pracovalo sa s  neliterárnymi textami a v školskom  kole z každého ročníka boli vyhodnotení najlepší traja.

 

Medzi druhákmi: 1.miesto Luca Ondro, 2.T
2.miesto Sára Vojtková, 2.M
3.miesto Timi Lesný, 2.M
Medzi tretiakmi: 1.miesto Jakub Horváth, 3.S
1.miesto Radka Renčková 3.L
1.miesto Róbert Vavruš, 3.L
Medzi štvrtákmi: 1.miesto Terézia Ľašová, 4.B
1.miesto Maroš Ferdinandy, 4.B
2.miesto Robert Oberhaus, 4.A
Čítanie v tulivakoch

viac

Žiaci III.L čítali v tulivakoch v Litparku 3. marca 2017.
Najprv sme pani knihovníčkam odovzdali naše posolstvo o význame knižnice a kníh pre nás, nadšených čitateľov. Zoznámili sme sa s usporiadaním kníh a s najstaršími vydaniami, ktoré čítali ešte naše babičky. Potom sme už rozobrali knihy a pracovali na našom projekte „Ako škriatuľky a škriatkovia uniesli Gabrielu Futovú“. Túlili sme sa v tulivakoch, bolo to super čítanie. Odporúčame vyskúšať aj vám!

FOTOGALÉRIA

Hviezdoslavov Kubín

viac

1. a 2. marca sa konalo školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Súťažilo sa v 3 kategóriách:

 

I. kategória – žiaci 2. – 4. ročníka
II. kategória – žiaci 5. – 6. ročníka
III. kategória – žiaci 7. – 9. ročníka

Výsledky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín 2017

 

 

POÉZIA:

I. kategória:

1. miesto – Tomáš Trojčák (IV.B)
2. miesto – Nina Redajová (IV.A), Lucia Kollárová (IV.A)
3. miesto – Terézia Ľašová (IV.B)

II. kategória:

1. miesto – Mária Hodyová (V.A)
2. miesto – Karolína Harakaľová (VI.B), Miroslava Sinčáková (VI.B)
3. miesto – Laura Jakabová (V.B)

III. kategória:

1. miesto – Šimon Železník (IX.B)
2. miesto – Žofia Kollárová (VII.A)
3. miesto – Samuel Krakovský (VII.B)

PRÓZA:

I. kategória:

1. miesto – Matúš Pukančík (IV.B)
2. miesto – Heidi Hritz (II.M), Tamara Vargová (III.S)
3. miesto – Vivien Laura Szöke (IV.B)
čestné uznanie – Dominika Skybová (IV.A)

II. kategória:

1. miesto – Jakub Čeman (V.A)
2. miesto – Lorena Vojtková (V.B)
3. miesto – Miriam Šuľová (V.B)

III. kategória:

1. miesto – Nina Nálepková (VIII.B)
2. miesto – Barbora Čemanová (VII.A)
3. miesto – Michaela Špernogová (VIII.A)

Víťazi jednotlivých kategórií reprezentovali našu školu v okresnom kole súťaže 17. marca, kde sa na 2. mieste umiestnili Matúš Pukančík a Jakub Čeman a na 3. mieste Mária Hodyová a Šimon Železník.

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

OCEŇOVANIE

Valentínske čítanie

viac

Valentínske čítanie sa uskutočnilo 13. 2. 2017 – III. L a ich hosťky z Únie žien a Klubu dôchodcov.
Čítali sme o zázračnom oslovení „srdiečko“, ktoré keď vletelo niekomu do ucha, musel ním osloviť ďalšieho človeka. Bolo to krásne, aj humorné čítanie. Nechýbali ani rôzne aktivity, do ktorých sa zapájali aj naše hosťky. Príjemné posedenie sme ukončili odovzdaním darčekov, ktoré nám pomohla vyrobiť pani vychovávateľka Lapková a aj my sme boli odmenení sladkosťami a ovocím. Ďakujeme.

FOTOGALÉRIA

Vianočné čítanie

viac

21. decembra sa uskutočnilo Vianočné večerné čítanie žiakov z III. L a ich rodičov, p. Dančákovej z Únie žien a p. Harčarikovej, zástupkyni našich dôchodcov. Okrem krásneho čítania o vianočných zvykoch sme sa pobavili s čertom i anjelom, riešili rôzne vianočné úlohy a ochutnávali medovníky. Nechýbal ani vianočný čaj a sviatočná nálada.

FOTOGALÉRIA

Základná škola v materskej škole

viac

V rámci projektu „Ako škriatuľky a škriatkovia z III. L uniesli Gabiku Futovú“ sme čítali v MŠ v Kavečanoch 30. novembra 2016.
Škôlkarom sme čítali z knihy Nototo a štrašidelná škola Elvíry Múdrej. Predstavili sme im galériu škriatkov a prečítali o neposlušnom škriatkovi Dohája, ktorého učiteľka Elvíra potrestala a zatvorila na noc s kocúrom. No kocúr ho nezožral . A prečo? Vyriešiť nám to pomohli škôlkari.

FOTOGALÉRIA

Language Flower

viac

24.5.2017 sa uskutočnila prehliadka zručností žiakov 1. stupňa v cudzích jazykoch ( angličtina, nemčina a ruština) pod názvom Language Flower. Žiaci všetkých ročníkov sa predstavili v rôznych žánroch (piesne, básne, dramatizácia) a tým ukázali, akí sú šikovní aj v cudzích jazykoch. Toto vydarené podujatie mali možnosť vidieť rodičia a starí rodičia, ktorí prišli podporiť svoje deti.

Tešíme sa z veľkej účasti, pohodovej atmosféry a krásnych výkonov našich žiakov.

 

FOTOGALÉRIA

Priateľstvo bez hraníc

viac

V dňoch 20. – 24. februára 2017 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili akcie Priateľstvo bez hraníc. Hlavnou myšlienkou podujatia bola výmena vzájomných skúseností z učenia sa cudzích jazykov a zoznámenie sa s niektorými tradíciami krajín, ktorých jazyk sa žiaci učia.
Žiaci tretieho ročníka si v dobrej nálade posedeli pri samovare a pri pití čaju sa oboznámili s históriou tejto ruskej tradície. Žiaci štvrtého ročníka si pri téme „Moja škola a ja“ hravou i súťaživou formou osvojili názvy vyučovacích predmetov v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Pri skupinových aktivitách uvažovali o pôvode slov, ktorým rozumejú aj bez prekladu (Musik, Mathematik, Sport…), diskutovali o príbuznosti slovanských jazykov a o cudzích jazykoch všeobecne – ich jednoduchosti či zložitosti. V pracovných listoch na nich čakali maľované hádanky, písanie azbukou a slov v ruštine aj nemčine (žiaci písali v jazyku, ktorý sa neučia).
Všetky aktivity, ktoré žiaci absolvovali, boli nielen zábavné, ale viedli k vzájomnej komunikácii a porozumeniu. Žiaci si tiež uvedomili dôležitosť učenia sa cudzích jazykov.

FOTOGALÉRIA

Európsky deň jazykov

viac

V pondelok, 26. septembra 2016 si ako všetky školy v členských krajinách Európskej Únie, aj naša škola pripomenula Európsky deň jazykov. Cieľom tohto dňa je podpora štúdia cudzích jazykov a potreba zachovávať, chrániť a rozvíjať kultúrnu a jazykovú rozmanitosť v rámci Európy, upozorniť na význam ovládania cudzích jazykov nielen pre štúdium a lepšie uplatnenie na trhu práce, ale aj všestranný rozvoj osobnosti.
Žiaci prvého stupňa našej školy si v spolupráci so žiakmi druhého stupňa tento
významný deň pripomenuli pomocou zaujímavých aktivít. Žiakov prvých ročníkov naučili ôsmaci po anglicky niekoľko nových slovíčok, reagovať na jednoduché povely a pieseň o častiach tela. Druháci pod vedením našich deviatakov zvládli v angličtine pieseň o farbách.
Žiaci tretích a štvrtých ročníkov sa rozdelili do skupín podľa toho, ktorý druhý cudzí jazyk sa učia. Šiestaci naučili mladších spolužiakov ruskú modernú pieseň, ku ktorej pridali aj pár jednoduchých tanečných krokov. Piataci spolužiakom z nižších ročníkov odovzdali nadobudnuté vedomosti z nemeckého jazyka. Výučbu názvov obľúbených jedál spojili aj s ich ochutnávkou.

Európsky deň jazykov – z histórie:
Jeho korene siahajú do roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov (European Year of Languages, skrátene EYL). Organizátormi EYL boli Rada Európy a Európska únia a zapojilo sa doň 45 krajín. Svojimi aktivitami poukázal na jazykovú rozmanitosť v Európe a vyjadril podporu jazykovému vzdelávaniu.

FOTOGALÉRIA

 

Language Flower

viac

24.5.2017 sa uskutočnila prehliadka zručností žiakov 1. stupňa v cudzích jazykoch ( angličtina, nemčina a ruština) pod názvom Language Flower. Žiaci všetkých ročníkov sa predstavili v rôznych žánroch (piesne, básne, dramatizácia) a tým ukázali, akí sú šikovní aj v cudzích jazykoch. Toto vydarené podujatie mali možnosť vidieť rodičia a starí rodičia, ktorí prišli podporiť svoje deti.

Tešíme sa z veľkej účasti, pohodovej atmosféry a krásnych výkonov našich žiakov.

 

FOTOGALÉRIA

Priateľstvo bez hraníc

viac

V dňoch 20. – 24. februára 2017 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili akcie Priateľstvo bez hraníc. Hlavnou myšlienkou podujatia bola výmena vzájomných skúseností z učenia sa cudzích jazykov a zoznámenie sa s niektorými tradíciami krajín, ktorých jazyk sa žiaci učia.
Žiaci tretieho ročníka si v dobrej nálade posedeli pri samovare a pri pití čaju sa oboznámili s históriou tejto ruskej tradície. Žiaci štvrtého ročníka si pri téme „Moja škola a ja“ hravou i súťaživou formou osvojili názvy vyučovacích predmetov v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Pri skupinových aktivitách uvažovali o pôvode slov, ktorým rozumejú aj bez prekladu (Musik, Mathematik, Sport…), diskutovali o príbuznosti slovanských jazykov a o cudzích jazykoch všeobecne – ich jednoduchosti či zložitosti. V pracovných listoch na nich čakali maľované hádanky, písanie azbukou a slov v ruštine aj nemčine (žiaci písali v jazyku, ktorý sa neučia).
Všetky aktivity, ktoré žiaci absolvovali, boli nielen zábavné, ale viedli k vzájomnej komunikácii a porozumeniu. Žiaci si tiež uvedomili dôležitosť učenia sa cudzích jazykov.

FOTOGALÉRIA

Európsky deň jazykov

viac

V pondelok, 26. septembra 2016 si ako všetky školy v členských krajinách Európskej Únie, aj naša škola pripomenula Európsky deň jazykov. Cieľom tohto dňa je podpora štúdia cudzích jazykov a potreba zachovávať, chrániť a rozvíjať kultúrnu a jazykovú rozmanitosť v rámci Európy, upozorniť na význam ovládania cudzích jazykov nielen pre štúdium a lepšie uplatnenie na trhu práce, ale aj všestranný rozvoj osobnosti.
Žiaci prvého stupňa našej školy si v spolupráci so žiakmi druhého stupňa tento
významný deň pripomenuli pomocou zaujímavých aktivít. Žiakov prvých ročníkov naučili ôsmaci po anglicky niekoľko nových slovíčok, reagovať na jednoduché povely a pieseň o častiach tela. Druháci pod vedením našich deviatakov zvládli v angličtine pieseň o farbách.
Žiaci tretích a štvrtých ročníkov sa rozdelili do skupín podľa toho, ktorý druhý cudzí jazyk sa učia. Šiestaci naučili mladších spolužiakov ruskú modernú pieseň, ku ktorej pridali aj pár jednoduchých tanečných krokov. Piataci spolužiakom z nižších ročníkov odovzdali nadobudnuté vedomosti z nemeckého jazyka. Výučbu názvov obľúbených jedál spojili aj s ich ochutnávkou.

Európsky deň jazykov – z histórie:
Jeho korene siahajú do roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov (European Year of Languages, skrátene EYL). Organizátormi EYL boli Rada Európy a Európska únia a zapojilo sa doň 45 krajín. Svojimi aktivitami poukázal na jazykovú rozmanitosť v Európe a vyjadril podporu jazykovému vzdelávaniu.

FOTOGALÉRIA

 

Language Flower

viac

24.5.2017 sa uskutočnila prehliadka zručností žiakov 1. stupňa v cudzích jazykoch ( angličtina, nemčina a ruština) pod názvom Language Flower. Žiaci všetkých ročníkov sa predstavili v rôznych žánroch (piesne, básne, dramatizácia) a tým ukázali, akí sú šikovní aj v cudzích jazykoch. Toto vydarené podujatie mali možnosť vidieť rodičia a starí rodičia, ktorí prišli podporiť svoje deti.

Tešíme sa z veľkej účasti, pohodovej atmosféry a krásnych výkonov našich žiakov.

 

FOTOGALÉRIA

Priateľstvo bez hraníc

viac

V dňoch 20. – 24. februára 2017 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili akcie Priateľstvo bez hraníc. Hlavnou myšlienkou podujatia bola výmena vzájomných skúseností z učenia sa cudzích jazykov a zoznámenie sa s niektorými tradíciami krajín, ktorých jazyk sa žiaci učia.
Žiaci tretieho ročníka si v dobrej nálade posedeli pri samovare a pri pití čaju sa oboznámili s históriou tejto ruskej tradície. Žiaci štvrtého ročníka si pri téme „Moja škola a ja“ hravou i súťaživou formou osvojili názvy vyučovacích predmetov v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Pri skupinových aktivitách uvažovali o pôvode slov, ktorým rozumejú aj bez prekladu (Musik, Mathematik, Sport…), diskutovali o príbuznosti slovanských jazykov a o cudzích jazykoch všeobecne – ich jednoduchosti či zložitosti. V pracovných listoch na nich čakali maľované hádanky, písanie azbukou a slov v ruštine aj nemčine (žiaci písali v jazyku, ktorý sa neučia).
Všetky aktivity, ktoré žiaci absolvovali, boli nielen zábavné, ale viedli k vzájomnej komunikácii a porozumeniu. Žiaci si tiež uvedomili dôležitosť učenia sa cudzích jazykov.

FOTOGALÉRIA

Európsky deň jazykov

viac

V pondelok, 26. septembra 2016 si ako všetky školy v členských krajinách Európskej Únie, aj naša škola pripomenula Európsky deň jazykov. Cieľom tohto dňa je podpora štúdia cudzích jazykov a potreba zachovávať, chrániť a rozvíjať kultúrnu a jazykovú rozmanitosť v rámci Európy, upozorniť na význam ovládania cudzích jazykov nielen pre štúdium a lepšie uplatnenie na trhu práce, ale aj všestranný rozvoj osobnosti.
Žiaci prvého stupňa našej školy si v spolupráci so žiakmi druhého stupňa tento
významný deň pripomenuli pomocou zaujímavých aktivít. Žiakov prvých ročníkov naučili ôsmaci po anglicky niekoľko nových slovíčok, reagovať na jednoduché povely a pieseň o častiach tela. Druháci pod vedením našich deviatakov zvládli v angličtine pieseň o farbách.
Žiaci tretích a štvrtých ročníkov sa rozdelili do skupín podľa toho, ktorý druhý cudzí jazyk sa učia. Šiestaci naučili mladších spolužiakov ruskú modernú pieseň, ku ktorej pridali aj pár jednoduchých tanečných krokov. Piataci spolužiakom z nižších ročníkov odovzdali nadobudnuté vedomosti z nemeckého jazyka. Výučbu názvov obľúbených jedál spojili aj s ich ochutnávkou.

Európsky deň jazykov – z histórie:
Jeho korene siahajú do roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov (European Year of Languages, skrátene EYL). Organizátormi EYL boli Rada Európy a Európska únia a zapojilo sa doň 45 krajín. Svojimi aktivitami poukázal na jazykovú rozmanitosť v Európe a vyjadril podporu jazykovému vzdelávaniu.

FOTOGALÉRIA

 

Štvrtý projekt pre 6. ročník

viac

Model meteorologického balóna

V poslednom projekte mali šiestaci zistiť informácie o meteorologickom balóne a zostrojiť model takéhoto balóna. Sú veľmi šikovní, lebo s projektom si hravo poradili.

 

 

Štvrtý projekt pre 8. ročník

viac

Energia

V tomto poslednom projekte žiaci mali za úlohu navrhnúť a zostrojiť zariadenie, v ktorom by sa teplo premieňalo na prácu alebo zariadenie, v ktorom by sa slnečná energia využívala na praktické účely. Tomuto projektu predchádzali vedomosti o energii v prírode, ktoré žiaci získali na hodinách fyziky. Tu sú ich návrhy:

 

 

Druhý projekt pre 9. ročník

viac

Zostrojiť elektrický zdroj regulovateľným napätím

V mnohých technických zariadeniach je potrebné spojito regulovať veľkosť napätia. Ak regulujeme napätie na žiarovke, žiarovka mení svoj jas úmerne napätiu.  Reguláciou napätia sa mení hlasitosť prijímačov či jas televíznej obrazovky.

Deviataci vytvorili úžasné projekty.

 

Tretí projekt pre 6. ročník

viac

Ponorka, potápač

V kapitole Správanie telies v kvapalinách  žiaci získali teoretické poznatky. Na ich základe zostrojili a predviedli veľmi pekné a funkčné modely ponorky, alebo potápača.

 

Tretí projekt pre 8. ročník

viac

Zostrojenie silomeru z jednoduchých pomôcok

V ďalšej kapitole Skúmanie sily sa žiaci oboznámili s pojmom sila. Získali nové vedomosti o účinkoch sily, naučili sa ju počítať, merať aj znázorňovať.

Prečo je dôležité vedieť o sile? Odpoveďou bolo jej skutočné využitie v praxi.

Na záver kapitoly si žiaci pripravili model silomera a vysvetlili princíp jeho fungovania.

Druhý projekt pre 8. ročník

viac

Zostrojenie modelu optického prístroja

Po zaujímavej kapitole Odraz a lom svetla si žiaci ôsmeho ročníka overili svoje teoretické vedomosti v ďalšom projekte.
Za úlohu mali navrhnúť a zostrojiť z jednoduchých pomôcok model:

1. periskopu
2. ďalekohľadu
3. fotografického aparátu
a vysvetliť princíp jeho fungovania a využitia v praxi.

Tu nájdete ich projekty:

Druhý projekt pre 7. ročník

viac

Návrh a realizácia experimentu na dôkaz jedného zo spôsobov šírenia tepla

Žiaci sa na hodinách fyziky v kapitole o Teple okrem iného dozvedeli, akým spôsobom sa môže šíriť teplo. Tieto spôsoby šírenia tepla si potom overili v projektoch.
Ich projekty si môžete pozrieť TU:

Druhý projekt pre 6. ročník

viac

Jednotky a meradlá

Žiaci šiesteho ročníka na hodinách fyziky získali prvé poznatky o vlastnostiach pevných látok a telies. Svoje vedomosti uplatnili v v projektoch.

Témy projektu boli nasledovné:

1. Navrhnúť, zostrojiť a predviesť meradlo dĺžky s vlastnou jednotkou.
2. Navrhnúť, zostrojiť a predviesť meradlo objemu s vlastnou jednotkou.
3. Navrhnúť, zostrojiť a predviesť meradlo hmotnosti s vlastnou jednotkou.

A tu sú návrhy vašich šikovných spolužiakov:

Prvý projekt pre 6. ročník

viac

Vlastnosti tekutín

Žiaci šiesteho ročníka na hodinách fyziky získali prvé poznatky o Vlastnostiach kvapalín a plynov a tie premenili do takýchto projektov:

Prvý projekt pre 7. ročník

viac

Zhotovenie prístroja na zisťovanie vlhkosti alebo tlaku vzduchu

Žiaci siedmeho ročníka sa na hodinách fyziky v septembri a polovici októbra zamerali na získavanie vedomostí a praktických poznatkov z týchto kapitol:
Teplota a čas, Premena kvapaliny na plyn.
Ako zvládli teóriu fyzikov sa presvedčíte ak si kliknete tu:

Prvý projekt pre 8. ročník

viac

Rozklad svetla

Žiaci ôsmeho ročníka mali na hodinách fyziky o hru farieb naozaj postarané. Popri teoretických vedomostiach sa na každej hodine naučili niečo nové a zaujímavé.

Na  záver kapitoly Skúmanie vlastností svetla si hravo poradili s projektom. V ňom mali demonštrovať zariadenie, v ktorom sa slnečné svetlo rozkladá na spektrum.

Ich projekty nájdete tu:

Prvý projekt pre 9. ročník

viac

Pokus z oblasti elektrických či magnetických javov.
Kompas alebo elektrometer zostrojený z jednoduchých vecí

Deviataci si teoretické vedomosti a poznatky z kapitoly Magnetické a elektrické vlastnosti látok overili v praxi tvorbou projektu. Mali možnosť si vybrať jednu z nasledovných tém:
1. Navrhnúť pokus, ktorý by demonštroval magnetické vlastnosti látok.
2. Navrhnúť pokus, ktorý by demonštroval elektrické vlastnosti látok.
3. Zostrojiť a predviesť princíp kompasu alebo elektrometra.

Projekt – Vlastiveda – III.L

viac

Pre skompletizovanie posledného tohtoročného projektu z vlastivedy  si skupina chlapcov z III.L  (Martin, Lukáš a Markus) vybrala areál školy. Využili čas, keď čakali na rodičov, ktorí boli na triednom aktíve. A projekt sa im naozaj vydaril. Predstavili nám Bukový prales, zapísaný v UNESCO.

Druhá skupina (Samo, Oliver, Mišo a Robo) pracovala spoločne u jedného zo skupiny a krásny 3D projekt o Spišskom hrade, zapísanom v UNESCO, prezentovali na hodine svojim spolužiakom, ktorí ich odmenili veľkým potleskom.

Netradičný spôsob prípravy projektu zvolil  Kevin, ktorý Spišský hrad osobne navštívil a napísal  o tom, čo sa na hrade dozvedel a zažil.

Tému Spišský hrad si zvolili aj Tamarka a Nikolka, ktoré tiež vytvorili veľmi pekný projekt.

 

 

Sopky v 5. ročníku

viac

Žiaci 5. ročníka si v rámci učiva o Zemi prichystali projekty o známych sopkách. Samostatne alebo vo dvojiciach vytvorili zaujímavé projekty o sopkách na jednotlivých svetadieloch, o ktorých na hodine porozprávali ostatným spolužiakom. Viacerí žiaci zostavili aj modely sopiek z rôznych materiálov, napríklad zo sadry, plastelíny, polystyrénu a papiera. „Výbuch sopky“ a následná simulácia vytekania lávy zaujala piatakov najviac. Veď posúďte sami, ako sa našim žiakom podarilo dozvedieť sa viac o sopkách na našej Zemi.

 

Projekty žiakov V.A

 

Projekty žiakov V.B

Projekt – I.S

viac

Dávame všetkým na vedomie,

že naše Sovičky z I.S sú veľmi šikovné.

Učivo o zvieratkách všetci zvládli

a svoj  prvý projekt nielen vytvorili,

ale aj pekne odprezentovali.

 

Podzemná voda

viac

Viete v akej podobe vyviera podzemná voda? Žiaci III. L to vedia.
A tu je dôkaz od Radky Renčkovej, ktorá na túto tému vytvorila takýto úžasný projekt:

Bezpečnosť na Internete – ovca (druháci)

viac

Školský rok sme sa hodinách Informatiky ukončili témou Bezpečnosť na Internete. V rámci nej sme sa oboznámili s niektorými rizikami, ktoré Internet prináša a pozreli si rozprávku zo stránky ovce.sk.

 

Aby sme podporili tematiku ROVNOSTI vlastnou prácou, nakreslili sme si vlastnú ovečku tak, aby bola jedinečná 🙂

 

Práce žiakov II.M

Práce žiakov II.T

Moje obľúbené zvieratko – projekt (prváci)

viac

Školský rok sme sa hodinách Informatiky ukončili záverečným projektom. Ten sa skladal z takýchto častí:

  1. práca s grafickom editore – obrázok obľúbeného zvieratka
  2. práca v textovom editore – text o nakreslenom zvieratku
  3. práca s webovou aplikáciou – vytvorenie ozdobného podpisu
  4. kompletizácia projektu v textovom editore – poskladanie všetkých prvkov, orámovanie

PRÁCE ŽIAKOV I.N:

Sofia Sofia
Alex Martin
Katarína Viktória
Dušan Katarína
Zoran Elisabeth
Gabriel Tomáš
Peter Laura
Bruno Marína
Sergej Terézia
Hana Damián
Patrik Šimon

 

PRÁCE ŽIAKOV I.S:

Ivana Hugo Ján
Oliver Bianka
Michal Michal
Maroš Mária
Alexandra Jakub
Michal Laura
Marco Miroslav
Miroslav Vavro
Patrícia Katarína
Tamara Eliška
Sofia Jakub
Bianka

iBobor

viac

Bobrík

Celkové poradie Meno, priezvisko a trieda Dosiahnutý výsledok  
1. - 133. Zuzka Vašková, 8. B 80,00 bodov, 100. percentil diplom
306. - 534. Dávid Varinský, 9. A 73,34 bodov, 98. percentil diplom
666. - 848. Adam Ján Koleno, 9. A 69,34 bodov, 95. percentil diplom
666. - 848. Simona Tažejová, 9. A 69,34 bodov, 95. percentil diplom
867. - 1148. Lukáš Prokopčák, 9. B 68,01 bodov, 94. percentil diplom
867. - 1148. Matej Velk, 9. A 68,01 bodov, 94. percentil diplom
1340. - 1446. Tereza Záhorová, 9. A 65,34 bodov, 91. percentil diplom
1707. - 1709. Šimon Železník, 9. B 63,67 bodov, 88. percentil diplom
2056. - 2067. Rastislav Tóth, 9. A 61,68 bodov, 86. percentil diplom
2599. - 2628. Beáta Baltovičová, 9. A 59,01 bodov, 82. percentil diplom
2631. - 2867. Martin Murár, 9. B 58,68 bodov, 82. percentil diplom
2947. - 3309. Ján Kapurik, 8. A 57,35 bodov, 79. percentil diplom
2947. - 3309. Matúš Paralič, 9. B 57,35 bodov, 79. percentil diplom
3629. - 3695. Tamara Gecková, 9. B 56,01 bodov, 75. percentil diplom
3747. - 3887. Kevin Lipovský, 9. A 54,69 bodov, 74. percentil diplom
3888. - 4048. Tereza Ondríková, 8. B 54,68 bodov, 73. percentil diplom
4469. - 4841. Tadeáš Hanušovský, 9. A 52,02 bodov, 69. percentil diplom
4469. - 4841. Nina Nálepková, 8. B 52,02 bodov, 69. percentil diplom
4880. - 4896. Alexandra Fekete, 8. A 51,02 bodov, 66. percentil diplom
5468. - 5610. Matej Návesňák, 9. B 49,35 bodov, 62. percentil diplom
10438. - 10608. Miriam Mikluščáková, 8. A 33,37 bodov, 27. percentil diplom
10758. - 10820. Patrik Legerski, 9. A 32,04 bodov, 25. percentil diplom

 

Benajamín

       
Celkové poradie Meno, priezvisko a trieda Dosiahnutý výsledok
226. - 457. Lucia Kollárová, 4. A 88,00 bodov, 99. percentil diplom
689. - 920. Terézia Ľašová, 4. B 80,00 bodov, 96. percentil diplom
689. - 920. Vivien Laura Szöke, 4. B 80,00 bodov, 96. percentil diplom
689. - 920. Lukáš Vasilišin, 4. A 80,00 bodov, 96. percentil diplom
954. - 1374. Matúš Pukančík, 4. B 76,00 bodov, 94. percentil diplom
954. - 1374. Hana Vidricková, 4. B 76,00 bodov, 94. percentil diplom
1417. - 1712. Nina Redajová, 4. A 72,00 bodov, 91. percentil diplom
1769. - 2273. Tomáš Trojčák, 4. B 68,00 bodov, 89. percentil diplom
2346. - 2917. Robert Oberhaus, 4. A 64,00 bodov, 85. percentil diplom
3767. - 4624. Maroš Ferdinandy, 4. B 56,00 bodov, 76. percentil diplom
3767. - 4624. Samuel Šimko, 4. B 56,00 bodov, 76. percentil diplom

 

Kadet

Celkové poradie Meno, priezvisko a trieda Dosiahnutý výsledok  
1. - 133. Zuzka Vašková, 8. B 80,00 bodov, 100. percentil diplom
306. - 534. Dávid Varinský, 9. A 73,34 bodov, 98. percentil diplom
666. - 848. Adam Ján Koleno, 9. A 69,34 bodov, 95. percentil diplom
666. - 848. Simona Tažejová, 9. A 69,34 bodov, 95. percentil diplom
867. - 1148. Lukáš Prokopčák, 9. B 68,01 bodov, 94. percentil diplom
867. - 1148. Matej Velk, 9. A 68,01 bodov, 94. percentil diplom
1340. - 1446. Tereza Záhorová, 9. A 65,34 bodov, 91. percentil diplom
1707. - 1709. Šimon Železník, 9. B 63,67 bodov, 88. percentil diplom
2056. - 2067. Rastislav Tóth, 9. A 61,68 bodov, 86. percentil diplom
2599. - 2628. Beáta Baltovičová, 9. A 59,01 bodov, 82. percentil diplom
2631. - 2867. Martin Murár, 9. B 58,68 bodov, 82. percentil diplom
2947. - 3309. Ján Kapurik, 8. A 57,35 bodov, 79. percentil diplom
2947. - 3309. Matúš Paralič, 9. B 57,35 bodov, 79. percentil diplom
3629. - 3695. Tamara Gecková, 9. B 56,01 bodov, 75. percentil diplom
3747. - 3887. Kevin Lipovský, 9. A 54,69 bodov, 74. percentil diplom
3888. - 4048. Tereza Ondríková, 8. B 54,68 bodov, 73. percentil diplom
4469. - 4841. Tadeáš Hanušovský, 9. A 52,02 bodov, 69. percentil diplom
4469. - 4841. Nina Nálepková, 8. B 52,02 bodov, 69. percentil diplom
4880. - 4896. Alexandra Fekete, 8. A 51,02 bodov, 66. percentil diplom
5468. - 5610. Matej Návesňák, 9. B 49,35 bodov, 62. percentil diplom
10438. - 10608. Miriam Mikluščáková, 8. A 33,37 bodov, 27. percentil diplom
10758. - 10820. Patrik Legerski, 9. A 32,04 bodov, 25. percentil diplom

Animovaný text (štvrtáci)

viac

Práca s krivkou – listy (piataci)

viac

Žiaci 5. ročníka ukončili prácu s grafikou tvorbou obrázka, kde využili nástroje krivka, oblasť, kopírovanie a súmernosť.

 

Práce žiakov V.A triedy

 

Práce žiakov V.B triedy

Animácia (siedmaci)

viac

V rámci práce s grafikou sa žiaci 7. ročníka učili vytvárať animáciu v programe LogoMotion. Práci sa venovali niekoľko hodín, toto sú ich samostatné záverečné práce:

7.A

 

7.B

Mesto (druháci)

viac

V rámci učiva o grafike mali druháci za úlohu vytvoriť časť mesta LEN s pomocou nástroja „obdĺžnik, štvorec“. Jednotlivé práce sme potom spojili a vytvorili mesto žiakov II.M a II.T triedy:

 

Práce žiakov II.M

 

 

Práce žiakov II.T

Akvárium (prváci)

viac

Prváci na hodine Informatiky maľovali v grafickom editore to, ako si predstavujú to najkrajšie akvárium. Použili pri tom nástroje, s ktorými sa počas predchádzajúcich hodín naučili pracovať:

 

Práce žiakov I.S

 

 

Práce žiakov I.N

Patchwork (piataci)

viac

Žiaci 5. ročníka spoznávali na hodine INF históriu a spôsob výroby textilnej techniky patchwork. Svoj grafický návrh realizovali v grafickom editore takto:

 

Práce žiakov V.A

 

Práce žiakov V.B

Indián (tretiaci)

viac

V rámci práce s grafikou sa tretiaci učili kresliť podľa návodu. Ich úlohou bolo využiť určené nástroje na nakreslenie hlavy indiána. Takto sa to podarilo jednotlivým žiakom:

Práce žiakov III.L

 

Práce žiakov III.S

Logo antivírusového programu (deviataci)

viac

Vytvoriť grafický návrh loga antivírusového programu (ktorý síce neexistuje, ale možno v budúcnosti … :-)) a jeho názvu použitím minima grafických prvkov, to bolo jednou z prvých úloh deviatakov na hodine INF.

 

Práce žiakov IX.A

 

 

Práce žiakov IX.B

Logo OS (siedmaci)

viac

Vytvoriť grafický návrh loga svojho operačného systému a jeho názvu použitím minima grafických prvkov, to bolo jednou z prvých úloh siedmakov na hodine INF. Prácu si zobrazíte kliknutím na meno žiaka.

       
VII.A
Nikola Barborka Olívia Dominik
Peter Natália Patrik Anka
Marek Žofka Kamil Kamil
Jano Robo Emka Rišo
Peter
VII.B
Dominik Dominik Vanes Lukáš
Marek Richard Laura Sebastián
Samuel Adam Tatiana Zdeňka
Linda Lukáš Frederik Marián

PC vírusy (piataci)

viac

Naše počítačové učebne sú chránené antivírusovým programom, preto piataci vyrobili na dvere učebne takéto značky:

 

Práce žiakov V.A

 

Práce žiakov V.B

Symetria (tretiaci)

viac

V rámci práce s grafikou sa tretiaci naučili využívať vo svojej práci zvislú a  vodorovnú os, prípadne naraz obe.

 

Práce žiakov III.L

 

 

Práce žiakov III.S

Práca s oblasťou -zvieratko (tretiaci)

viac

V rámci práce s grafikou sa tretiaci naučili pracovať s oblasťou- kopírovať ju, zmenšovať, zväčšovať, deformovať, otáčať…

 

Práce žiakov III.L

 

Práce žiakov III.S

Jesenný strom (druháci)

viac

V rámci učiva o grafike maľovali druháci jesenný strom:

 

Práce žiakov II.M triedy

 

Práce žiakov II.T triedy

Jesenné zátišie (prváci)

viac

Prvé pokusy s počítačom majú prváci za sebou. Toto je ich prvá „vážnejšia“ práca- jesenné zátišie s ovocím.

I.S      
Vavro Laura Jakub Michal
Sofia Jakub Alexandra Mária
Maroš Eliška Tamara Patrícia
Michal Bianka miroslav Hugo Ján
Ivana Marco
I.N
Dušan Peter Sofia Katarína
Nina Marína Terézia Marko
Sofia Katarína Zoran Gabriel
Bruno Hana Patrik Martin
Elisabeth Tomáš Laura Damián
Šimon

Vitráž (tretiaci)

viac

Okrem toho, že sa tretiaci na hodine INV naučili, čo tento pojem znamená, vytvorili vlastný návrh v grafickom editore.

 

Práce žiakov III.L

 

Práce žiakov III.S

Hardvér (druháci)

viac

Učivo o počítači a prídavných zariadeniach ukončili druháci samostatnou prácou. Ich úlohou bolo vymaľovať jednu zo súčastí počítačovej zostavy a „pripojiť“ ľubovoľné zariadenie.

 

Práce žiakov II.M

 

Práce žiakov II.T

Kvetinkovo

viac

Žiaci na poslednej hodine –  Svet práce zúročili polročné vedomosti a podľa svojich možností a schopnosti vytvorili tieto nádherne kytice či ikebany.

 

FOTOGALÉRIA

Zober loptu, nie drogu – futsal – finále

viac

ZLND – FUTSAL finálové kolo sa uskutočnilo 12.6.2017 v Good angels aréne.

Futsalisti- Richard Slávik, Patrik Slávik, Patrik Forrai, Boris Matta, Adam Lukáč, Patrik Smak a Matúš Paralič – získali v skupine 1.miesto.

Chlapci predviedli krásne útočné kombinácie.Vo finálovej skupine sme obsadili 9.priečku a v celkovom hodnotení sme v projekte ZLND obsadili 9.miesto.

Chlapcom blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy.

 

vyuč. TŠV E. Semanová

 

Atletika – krajské kolo

viac

KK v atletike sa uskutočnilo 6.6.2017 na atletickom štadióne TUKE.

Naši atléti získali nasledovné umiestnenie:

Simona Tažejová (IX.A) vo vrhu guľou 14.miesto z 28 súťažiacich žiačok výkonom 7,08m.

Martin Lengeň (VIII.A) v hode kriketovou loptičkou 7.miesto výkonom 70,22m z 26 súťažiacich žiakov.

Matúš Paralič (IX.B) v behu na 300m 10.miesto výkonom 41,69s z 26 súťažiacich žiakov.

Patrik Smak (VIII.A) v behu na 1000m 3:07,95min výkonom obsadil 11.miesto z 26 súťažiacich žiakov.

 

Atlétom blahoželám k výkonom a ďakujem za reprezentáciu školy v náročnej konkurencii žiakov aj zo športových ZŠ.

Vyuč.TŠV E.Semanová

 

 

Zober loptu, nie drogy – florbal – finále

viac

Florbalové zápasy finálového kola projektu ZLND sa odohrali 5.6.2017 v basketbalovej hale na Lokomotíve.

Naši florbalisti:

Patrik Slávik – VI.A

Adam Lukáč – VII.B

Dominik Bukata – VII.B

Marián Šuľa – VII.B

Dominik Dohányos – VII.A

Patrik Smak – VIII.A

Šimon Železník – IX.B

Matúš Paralič – IX.B

v skupine obsadili 3.miesto.

V celkovom hodnotení z 20 zúčastnených družstiev sme obsadili 11.priečku.

 

Blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy.

Vyuč.TŠV E. Semanová

 

 

Atletika – okresné kolo

viac

Kráľovnou športov- atletikou sa ukončili všetky OK v rôznych športoch v priebehu šk.roka 2016/2017.

Súťažilo sa v týchto disciplínach:

60m – CH aj D

300m – CH aj D

800m – D

1000m – CH

Skok do diaľky – CH aj D

Skok do výšky – CH aj D

Hod kriketovou loptičkou – CH aj D

Vrh guľou – CH aj D

Štafeta – CH aj D

 

Naše atlétky-disciplína- poradie:

Simona Tažejová (IX.A) – vrh guľou – 1.miesto

Katarína Planetová (VIII.B) – beh na 800m – 3.miesto

Viktória Tafnerová (VI.A) – skok do výšky

Olívia Demeterová (VII.A) – skok do výšky – 5.miesto + beh na 60m – 12.miesto

Simona Tažejová, Olívia Demeterová, Viktória Tafnerová, Linda Mošková (VII.B) – štafeta – 6.miesto

Andrea Dantsitsová (VIII.B) – skok do diaľky – 12.miesto

Anna Košková (IX.B) – beh na 300m – 6.miesto

Juliána Kopiľáková (VIII.B) – hod kriketovou loptičkou – 10.miesto

 

Naši atléti – disciplína- poradie:

Matúš Paralič (IX.B) – beh na 300m – 1.miesto + beh na 60m – 5.miesto

Martin Lengeň (VIII.A) – hod kriketovou loptičkou – 1.miesto +4.miesto v skoku do diaľky

Dávid Földeš (VIII.B) – vrh guľou – 2.miesto

Patrik Smak (VIII.A) – beh na 1000m – 1.miesto

Patrik Šivec (VIII.A) – skok do výšky – 6.miesto + 5.miesto v skoku do diaľky

Šimon Železník (IX.B) – skok do výšky – 7.miesto + 7.miesto v hode kriketovou loptičkou

Dominik Dohányos (VII.A) – skok do diaľky – 14.miesto

Ján Kapurík (VIII.A) – beh na 1000m – 19.miesto

Matúš Paralič, Patrik Šivec, Patrik Slávik (VI.A), Martin Lengeň – štafeta – 5.miesto

 

Celkové poradie družstiev:

Družstvo dievčat – 6.miesto

Družstvo chlapcov – 3.miesto

 

Všetkým atlétom srdečne blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.

 

Atléti – Simona Tažejová, Matúš Paralič, Patrik Smak a Patrik Lengeň postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutoční 6.6.2017.

Žiakom postupujúcim do krajského kola prajeme veľa zdarných športových výkonov.

 

Vyuč. TŠV E.Semanová a L.Sim

 

Challenge Day 2017

viac

CHALLENGE DAY je dňom športu, ktorý formuje uvedomelosť a nadšenie pre zdravý a aktívny životný štýl občanov. Zapojiť sa môžu všetci obyvatelia mesta, vrátane žiakov a študentov, vojakov, pracujúcich, dôchodcov i celých rodín a pod. Podmienkou započítania športového výkonu do celkového hodnotenia Košíc je minimálne 15 minút intenzívneho športovania – rýchla chôdza, rôzne druhy športu, hry, športovo – telovýchovné aktivity.

 

Malý futbal žiakov – Futbal CUP

viac

Malý futbal žiakov – Futbal CUP sa uskutočnil na multifunkčnom ihrisku ZŠ Hroncová dňa 22.5.2017.

Naši futbalisti Richard Slávik, Patrik Slávik, Patrik Forrai, Boris Matta, Dominik Dohányos, Dominik Bukata, Adam Lukáč, Patrik Smak a Matúš Paralič a Patrik Šivec obsadili v skupine 3. miesto.

Chlapcom ďakujem za reprezentáciu školy.

 

Vyuč.TŠV E.Semanová

 

Mladý záchranár – CO

viac

Táto zaujímavá, ale veľmi náročná súťaž prebiehala 10.5.2017 v okolí CVČ Domina. Naša škola nominovala 3 koedukované družstvá:

Družstvo A: Matúš Paralič (IX.B), Marián Šuľa (VII.B), Sofia Szemenyáková (VII.B), Linda Mošková (VII.B)

Družstvo B: Dávid Varinský (IX.A), Laura Vasilišinová (VII.B), Adam Lukáč (VII.B), Barbora Čemanová (VII.A)

Družstvo C: Patrik Graban (VI.A), Filip Halász (VI.A), Emma Nováková (VI.A), Dominika Hricková (VI.A)

 

Náhradníkmi boli Miriam Forraiová (VIII.B) a Dominik Bukata (VII.B).

 

Záchranári po trati 1750m museli absolvovať úlohy teoretického a praktického rázu na týchto stanovištiach:

 

1.TESTY-dopravná výchova, CO, požiarna výchova, zdravotná výchova

 

2.ZDRAVOTNÁ VÝCHOVA-ošetrenie rôznych zranení a správny postup pri volaní na linku 112

 

3.POHYB A POBYT V PRÍRODE- určovanie svetových strán na mape aj v prírode, zisťovanie vzdialeností podľa mierky mapy, šírková metóda, orientácia v prírode podľa buzoly a hľadanie predmetov podľa azimutu

 

4.CIVILNÁ OCHRANA-varovné signály, nasadenie masiek, obliekanie podľa IOP, zloženie evaukačnej batožiny

 

5.HASENIE MALÝCH POŽIAROV-uhasit malý požiar, rozlišovanie hasiacich prísyrojov a ich použitie v praxi

 

6.STREĽBA -streľba na terč zo vzduchovej pušky.

 

Umiestnenie:

Družstvo A – 8.miesto

Družstvo B – 16.miesto

Družstvo C – 24.miesto

 

Všetkým záchranárom ďakujem za reprezentáciu školy v tejto náročnej súťaži.

 

Vyuč.TŠV E.Semanová

 

Mestská strelecká liga – finále

viac

prebehlo 26. 4. 2017 v telocvični ZŠ Kežmarská 30 za účasti vybratých najlepších strelcov ZŠ a CVČ .

Naši finalisti sa umiestnili takto:

V kategórií mladších žiačok sa Žofia Kollárová (VII.A) umiestnila na 3. mieste.

V kategórií starších žiakov Róbert Martončík (VII.A) skončil na 6. mieste.

Žofii srdečne blahoželám.

Strelcom ďakujem za reprezentáciu školy v priebehu celej MSL.

Ved.strel.krúžku E.Semanová

 

Mestská strelecká liga – 4. kolo

viac

prebehlo 12. 4. 2017 v telocvični ZŠ Kežmarská 30 za účasti ZŠ a CVČ .
Naši strelci sa umiestnili takto:
V kategórií mladších žiačok sa Žofia Kollárová (VII.A) umiestnila na 3. mieste.
V kategórií starších žiakov Róbert Martončík (VII.A) skončil na 8. mieste a Matúš Paralič (IX.B) obsadil 9. priečku.
Žofii blahoželám.
Strelcom ďakujem za reprezentáciu školy.

Vedúca streleckého krúžku  a vyučujúca TSV E. Semanová

Zober loptu, nie drogu – Futsal – 2. kolo

viac

2. kolo sa uskutočnilo 10. 4. 2017 v Good angels aréne.
Futsalisti- Richard Slávik, Patrik Slávik, Patrik Forrai, Boris Matta, Dominik Dohányos, Dominik Bukata, Adam Lukáč, Patrik Smak a Matúš Paralič – získali v skupine 2. miesto.
Chlapci predviedli ukážkové útočné kombinácie a skvele bránili.
Blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy.

vyuč. TŠV E. Semanová

Zober loptu, nie drogu – florbal

viac

Florbalové zápasy 1. kola projektu ZLND sa odohrali 7. 4. 2017 v basketbalovej hale na Lokomotíve.
Naši florbalisti:
Benedikt Tabačko – VI.B
Patrik Slávik – VI.A
Adam Lukáč – VII.B
Dominik Bukata – VII.B
Marián Šuľa – VII.B
Dominik Dohányos – VII.A
Patrik Smak – VIII.A
Šimon Železník – IX.B
Matúš Paralič – IX.A
predviedli krásnu hru a v skupine obsadili 2. miesto.
Blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy.

vyuč. TŠV E. Semanová

OK vo volejbale chlapcov

viac

OK sa uskutočnilo na ZŠ Belehradská dňa 21. 3. 2017. Naše družstvo skončilo na 5. mieste.

vyuč. TŠV L. Sim

Mestská strelecká liga – 3. kolo

viac

prebehlo 15. 3. 2017 v telocvični ZŠ Kežmarská 30 za účasti 15 ZŠ a CVČ v Košiciach a okolí.
Naši strelci sa umiestnili takto:
V kategórií mladších žiačok sa Žofia Kollárová (VII.A) umiestnila na 5. mieste.
V kategórií starších žiakov Róbert Martončík (VII.A) skončil na 11. mieste a Matúš Paralič (IX.B) obsadil 10.priečku.
Strelcom ďakujem za reprezentáciu školy.

Vedúca streleckého krúžku  a vyučujúca TSV E. Semanová

KK v streľbe zo vzduchovej pušky

viac

KK sa uskutočnilo 3. 3. 2017 v priestoroch SZŠ v Rožňave. V kategórii mladších žiakov obsadila Žofia Kollárová 12. priečku a Róbert Martončík v kategórií starších žiakov získal 22. miesto.
Strelcom ďakujem za reprezentáciu školy.

Vedúca streleckého krúžku E. Semanová

Mestská strelecká liga – 2. kolo

viac

Kolo prebehlo 1. 3 2017 v telocvični ZŠ Kežmarská 30 za účasti 10 ZŠ a CVČ v Košiciach a okolí.
Naši strelci sa umiestnili takto:
V kategórií mladších žiačok sa Žofia Kollárová (VII.A) umiestnila na 5. mieste.
V kategórií starších žiakov Róbert Martončík (VII.A) skončil na 10. mieste.
Strelcom ďakujem za reprezentáciu školy.

Vedúca streleckého krúžku  a vyučujúca TSV E. Semanová

Zober loptu, nie dogy, futsal

viac

1. kolo vo futsale sa odohralo 27. 2. 2017 v GOOD ANGELS ARÉNE.
Za našu školu hrali:
Richard Slávik (V.A)
Patrik Slávik (VI.A)
Patrik Forrai (VI.B)
Boris Matta (VI.B)
Dominik Dohányos (VII.A)
Samuel Krakovský (VII.B)
Adam Lukáč (VII.B)
Dominik Bukata (VII.B)
Patrik Smak (VIII.A)
Matúš Paralič (IX.B)
Chlapcom blahoželám k 3. miestu a ďakujem za prekrásne futsalové momenty v priebehu všetkých zápasov.

Vyuč. TŠV E. Semanová

Mestská strelecká liga – 1. kolo

viac

Kolo prebehlo 18. 1. 2017 v telocvični ZŠ Kežmarská 30 za účasti 10 ZŠ a CVČ v Košiciach a okolí.
Naši strelci sa umiestnili takto:
V kategórií mladších žiačok si Žofia Kollárová (VII.A) „vystrieľala“ bronzovú medailu.
V kategórií starších žiakov Róbert Martončík (VII.A) skončil na 6. mieste a Matúš Paralič (IX.B) na 9. mieste.
Žofii blahoželám a všetkým strelcom ďakujem za reprezentáciu školy.

Vedúca streleckého krúžku  a vyučujúca TSV E. Semanová

Zober loptu, nie drogu – basketbal – finálové kolo

viac

1. kolo vo futsale sa odohralo 27. 2. 2017 v GOOD ANGELS ARÉNE.
Za našu školu hrali:
Richard Slávik (V.A)
Patrik Slávik (VI.A)
Patrik Forrai (VI.B)
Boris Matta (VI.B)
Dominik Dohányos (VII.A)
Samuel Krakovský (VII.B)
Adam Lukáč (VII.B)
Dominik Bukata (VII.B)
Patrik Smak (VIII.A)
Matúš Paralič (IX.B)
Chlapcom blahoželám k 3. miestu a ďakujem za prekrásne futsalové momenty v priebehu všetkých zápasov.

Vyuč. TŠV E. Semanová

OK v streľbe zo vzduchovej pušky

viac

OK sa uskutočnilo 30. 11. 2016 v priestoroch telocvične ZŠ Kežmarská 30. Naše strelecké trio – Matúš Paralič z IX.B, Žofia Kollárová a Róbert Martončík zo VII.A – obsadilo ako družstvo krásne 2. miesto.
Súťaže sa zúčastnili strelci z 11 ZŠ a osemročných gymnázií.
Žofia Kollárová zo VII.A v kategórií mladších žiakov si vystrieľala bronzovú medailu. Róbert Martončík v kategórií starších žiakov má „zlato“ a postupuje do krajského kola. Darilo sa aj Matúšovi Paraličovi-obsadil 6. priečku v kategórií starších žiakov.
Strelcom srdečne blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy v OK v streľbe zo vzduchovej pušky.

Vedúca streleckého krúžku E. Semanová

Futsal Cup

viac

Futsal Cup sa uskutočnil 4. 11. 2016 v telocvični ZŠ Bruselská.
Naši chlapci Patrik Smak, Patrik Šivec a Oliver Fejér z VIII.A, Adam Šifra, Kevin Lipovský z IX.A, Matúš Paralič, Šimon Železník z IX.B, Dominik Bukata, Adam Lukáč zo VII. B a Boris Matta zo VI.B obsadili v skupine 3. miesto.
V celkovom poradí im patrila 7. – 9. priečka.
Chlapcom ďakujem za peknú hru.

Vyuč. TŠV E. Semanová

KK v cezpoľnom behu

viac

Dňa 12. 10. 2016 sa uskutočnilo KK v Cezpoľnom behu v Kysaku. Na ťažkej mokrej trati sa najviac darilo Patrikovi Smakovi (VIII.A) – 11. miesto a Patrikovi Šivcovi (VIII.A) – 21. miesto. Aj Matúš Paralič (IX.B) svojím 27. miestom prispel k celkovému umiestneniu družstva na 6. priečke.
Chlapcom blahoželám a ďakujem za reprezentáciu školy.

Vyuč. TŠV E. Semanová

OK v cezpoľnom behu

viac

OK sa uskutočnilo 4. 10. 2016 za veľmi nepriaznivého počasia v rekreačnom areáli Anička.
Dievčatá- Anna Košková, Veronika Havlová a Linda Mošková sa tejto súťaže zúčastnili prvýkrát. Obsadili 9. miesto.
Chlapcov neodradil ani dážď, ani náročný rozbahnený terén a podali excelentný výkon.
Patrik Smak (VIII.A), Patrik Šivec (VIII.A) a Matúš Paralič (IX.B) „vybehali“ pre našu školu 1. miesto. Patrik Smak si vybojoval striebornú medailu v kategórií jednotlivcov. Chlapcom srdečne blahoželám.
Družstvo postúpilo do krajskej súťaže.
Všetkým žiakom ďakujem za reprezentáciu školy.

Vyuč. TŠV E. Semanová

Európsky týždeň športu

viac

V rámci Európskeho týždňa športu sme sa s výberom žiakov 8. a 9. ročníka zúčastnili v Mestskej plavárni akcie usporiadanej mestom Košice pod názvom 24h v bazéne.

Žiakom ďakujem za účasť.

Vyuč. TŠV E. Semanová

Slovenský Slávik – okresné kolo

viac

Tento rok sa na nás usmialo šťastie a v Okresnom kole Slovenského Slávika, ktorého sa zúčastnili víťazky školského kola Slovenského Slávika Veronika Pavelová (V.A) a Žofia Kollárová (VII.A) získala v 3. kategórii 3. miesto naša Žofka. Srdečne blahoželáme!

 

Slovenský Slávik

viac

Aj tento rok sa našou školou niesol spev krásnych ľudových piesní a naši žiaci si zasúťažili dňa 15. marca v školskom kole súťaže Slovenský Slávik. Súťažiacich bolo neúrekom, prihlásilo sa 39 žiakov. Žiaľ, niektorí ochoreli, niektorých skolila tréma alebo sa nemohli zúčastniť z iných dôvodov a tak nakoniec súťažilo 31 žiakov a to v 3 kategóriách : prvá kategória pozostávala zo žiakov 1. až 3. roč., druhú tvorili žiaci 4. až 6. roč. a tretia patrila žiakom 7. roč.

V 27. ročníku súťaže Slovenský Slávik v 1. kategórii 1. miesto udelené nebolo.
Na 2. mieste sa umiestnila Ivana Výrostková z 1. S triedy. 3. miesto patrí Bianke Spišiakovej z 1.S triedy a Tamarke Vargovej z 3. S triedy.

V 2. kategórii boli úspešní žiaci:
1. miesto získala Veronika Pavelová, žiačka 5. A triedy, 2. miesto patrilo Vaneske Kovalčinovej, žiačke 5. A triedy a Tomášovi Trojčákovi, žiakovi 4.B triedy. Na 3. mieste sa umiestnil žiak 4. B triedy Róbert Frimer.

V poslednej, 3. kategórii bolo udelené iba 1. miesto, ktoré získala Žofia Kollárová, žiačka 7.A triedy.

Žiaci, ktorí získali v jednotlivých kategóriách 1. miesto postupujú do Okresného kola Slovenského Slávika. Víťazom a všetkým, ktorí sa súťaže zúčastnili srdečne blahoželáme a tešíme sa znova o rok.

Kontaktné informácie


Základná škola,

Polianska 1,

040 01 Košice


zspolianska@gmail.com

055 / 202 13 00

www.zspolke.edu.sk

Fotogaléria


Contact Now