V rámci projektu IT Akadémia prebieha overovanie a používanie inovatívnych metodík aj v predmete geografia. Metodiky sú overované priamo na hodinách v 5. až 9. ročníku.
Cesta kapitána Cooka
Metodika je určená pre žiakov 9. ročníka a realizovala sa ako úvodná hodina k tematickému celku o Austrálii. Prostredníctvom lodného denníka sa žiaci dozvedeli informácie o tom, ako bola prvý krát dosiahnutá Austrália. Žiaci pomocou čítania textu s porozumením vypĺňali úlohy. V poslednej časti hodiny žiaci zakresľovali do online mapy trasu kapitána Cooka a porovnávali možnosti dopravy do Austrálie v 18. storočí a dnes.
Tajomstvá Dunaja
Metodika je určená pre žiakov 7. ročníka a rozširuje učivo o vodstve Európy. Venuje sa rieke Dunaj, ktorá je dôležitá pre mnohé európske štáty, a zaujímavostiam o nej. Žiaci na hodine pracovali s mapami, upevnili si pojmy súvisiace s vodstvom a aplikovali ich na rieku Dunaj, rozvíjali čitateľskú gramotnosť a zaujímavosti o Dunaji sa dozvedeli aj prostredníctvom obrázkov a zaujímavého testu.
Austrália – veľké väzenie
Metodika je určená pre žiakov 9. ročníka a je doplnkovou metodikou. So žiakmi sme sa venovali téme osídľovania a vzniku trestaneckých kolónií v Austrálii. Metodika bola orientovaná na čitateľskú gramotnosť žiakov a na vyhľadávanie trestaneckých kolónií v digitálnej mape.
Prečo je more slané?
Metodika je určená pre žiakov 5. ročníka. Žiaci sa naučili pojmy oceán a more a aké majú základné vlastnosti. Prostredníctvom pokusu, pri ktorom sme vyrobili vzorky Stredozemného a Mŕtveho mora, sa žiaci dozvedeli aj informácie o rôznej slanosti morí a zodpovedali na otázku: ,,Prečo je more slané?“